خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 8032
۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۲:۳۰
مدیر روابط عمومی دانشگاه استان؛

اساتید سیستان و بلوچستان ۱۰۵ میلیون تومان برای ساخت مدرسه اهدا کردند

اساتید سیستان و بلوچستان ۱۰۵ میلیون تومان برای ساخت مدرسه اهدا کردند
مدیر روابط عمومی دانشگاه سیستان و بلوچستان گفت: افزون‌بر ۱۰۵ میلیون تومان از سوی کانون و صنف اساتید این دانشگاه به منظور ساخت مدرسه در مناطق سیل‌زده جمع‌آوری شد.

به گزارش اس.بی پرس، سیدفرید خلیفه لو بیان کرد: در مرحله اول مبلغ ۱۰۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان جمع‌آوری که از این مبلغ، ۸۰ میلیون تومان جهت ساخت یک باب مدرسه یک کلاسه به بنیاد خیرین مدرسه ساز استان پرداخت شد.

 

وی افزود: مقرر شد که با مبلغ باقی‌مانده و کمک‌های نقدی جدید در مرحله دوم تعدادی تبلت تهیه و به ۲ دبیرستان شبانه روزی در مناطق سیلزده بلوچستان اهدا شود.

 

مدیر روابط عمومی دانشگاه سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: همچنین ۱۰ تبلت با نام زنده یاد مریم میرزاخانی اهدا شده است.

 

بارندگی و سیل ۲۰ تا ۲۲ دی در سیستان و بلوچستان آثاری از تخریب و نابودی و خسارت بر منازل، ابنیه، زیرساخت ها، مزارع و باغات مردم برجا گذاشت و سیلاب سرگردان در دشت و کوهستان به هرکجا سر کشید و از تخریب اندک سرمایه‌های زندگی نیز چشم پوشی نکرد.

 

این سیل ویرانگر اگر چه باعث پرشدن سدها و بندها و هوتک های منطقه شد و مناطق تشنه را سیراب کرد اما در مدت کوتاهی برای مردم روستایی و کشاورز غم و غصه، اضطراب و بغض را به همراه آورد تا اینکه به یکباره به ارمغانی شیرین از جنس هم‌دلی و مهربانی تبدیل شد و در میان موج‌های خروشان سیل دست های مهربان هموطنان به سوی مردمان زخم دیده دراز شد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

سرپرست فرماندهی انتظامی ایرانشهرخبر داد؛

مرگ خاموش 2 شهروند ایرانشهری

فرمانده پلیس‌راه جنوب سیستان و بلوچستان؛

تصادف در مسیر نیکشهر به چابهار پنج کشته برجا گذاشت