خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 8040
۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۰:۲۰
مصرف بالای گاز و برق؛

دستور بازگشایی مدارس در اوج مصرف گاز و قطعی برق/ وزارت آموزش و پرورش با نفت و نیرو هماهنگ است؟

دستور بازگشایی مدارس در اوج مصرف گاز و قطعی برق/ وزارت آموزش و پرورش با نفت و نیرو هماهنگ است؟
درحالی که مدارس کشور هنوز بازگشایی نشده و ادارات نیز با بخشی از ظرفیت خود کار می کنند، مصرف بالای گاز و محدودیت در تأمین سوخت نیروگاهی، در هفته جاری تأمین برق را با مشکل مواجه کرد؛ حال که دستور بازگشایی مدارس صادر شده آیا بهمن ماه خاموشی داریم؟

به گزارش اس.بی پرس، در هفته جاری، قطعی های متعدد و چندساعته برق در نقاط مختلف کشور از جمله کلانشهرهایی چون تهران، نارضایتی مردم را در پی داشت؛ چرا که برق، علاوه بر تأثیر مستقیم بر همه فعالیت ها و تأمین نیازهای روزانه مردم، در تأمین گرمایش و حتی آب شرب واحدهای مسکونی نیز تأثیرگذار است و قطع آن علاوه بر اختلال در زندگی و تحمیل زحمت به مردم، در بخش بیمارستانی خطرناک و در بخش تولید، آسیب رسان است.

 

مصرف بالای گاز در بخش خانگی و عدم توانایی دولت در مدیریت بهینه مصرف در این بخش، موجب شده تا مسئولان از مردم بخواهند در مصرف گاز و برق صرفه جویی کرده تا سوخت محدودی که بعد از مصرف در بخش خانگی باقی می ماند، به گونه ای بین نیروگاه ها و صنایع توزیع شود که هم برق قطع نشود و هم تولید از چرخش نایستد و هم ناچار به مازوت سوزی بیشتر و آلایندگی بیش از پیش هوا نباشیم.

 

در شرایطی کشور با مصرف بالای بخش گاز و ضرورت صرفه جویی در بخش برق مواجه شده و برای رسیدن به بالانس تأمین این دو مایحتاج مهم زندگی مردم دچار مشکل شد که مدارس کشور هنوز بازگشایی نشده و ادارات نیز با بخشی از ظرفیت خود کار می کنند.

 

حال که با دستور وزارت آموزش و پرورش قرار است بخشی از ظرفیت مدارس (ابتدایی) از ابتدای بهمن ماه فعال شود و دانش آموزان در کلاس های درس حضور یابند، بدون شک بار مصرف گاز و برق مدارس نیز به بار مصرف در بخش خانگی، اداری و تجاری افزوده شده و احتمال فشار مضاعف بازشدن مدارس روی تأمین برق و گاز کشور وجود دارد.

 

این سوال مطرح است که آیا وزارت آموزش و پرورش پیش از صدور دستور بازگشایی مدارس در ابتدای بهمن ماه، جلسه هماهنگی با بخش تأمین انرژی کشور، یعنی وزارتخانه های نفت و نیرو داشته است؟ و یا مثل بارها تجربه عدم هماهنگی بین بخش های مختلف دولت و جزیره ای عمل کردن سازمان ها و وزارتخانه ها، اینبار نیز شاهد بروز مشکل از این حیث خواهیم بود؟

 

 

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد