خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 8042
۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۲۱:۱۹
واکنش مجتبی جهان تیغ به اظهارات استاندار سیستان و بلوچستان؛

آقای موهبتی! چرا تحریم‌ها فقط بر مردم اثر می‌کند ولی گلستان رفاه مسئولان را پرگل‌تر می‌کند؟

آقای موهبتی! چرا تحریم‌ها فقط بر مردم اثر می‌کند ولی گلستان رفاه مسئولان را پرگل‌تر می‌کند؟
یکی از فعالان رسانه‌ای سیستان و بلوچستان در واکنش به اظهارات توهین‌آمیز استاندار این استان، می‌نویسد: چرا تحریم فقط بر مردم اثر می‌کند و آن‌ها را به مشقت می‌اندازد و بر طبقه مدیران اثر ندارد که هیچ، گلستان رفاه آن‌ها را پرگل‌تر می‌کند؟ چر درآمد مردم آب می‌رود و هرساله ردیف حقوق مدیران دولتی نجومی‌تر و فضایی‌تر می‌شود؟ چرا تحریم بر حقوق مدیران اثر تقویتی دارد؟

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، مجتبی جهان تیغ از فعالان رسانه‌ای و مطالبه گران استان سیستان و بلوچستان، در واکنش به اظهارات سخیف و توهین آمیز موهبتی به خبرنگاران، در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

 

 


مردم خارج استان، یکی از علل محرومیت سیستان و بلوچستان را عدم مطالبه گری مردم استان می‌دانند و بارها در صفحه خودم به بنده گفتند.


تعداد اندکی از این مردم، در غالب خبرنگاران سعی می‌کند از مسئولان بابت محرومیت‌ها سؤال کنند. گو اینکه در کم و کیف همین مقدار سؤال پرسیدن و مطالبه گری آن‌ها (در رأس آن‌ها صداوسیما و سایر خبرگزاری‌های که از بیت‌المال ارتزاق می‌کنند) نقد داشتیم و ضعیف و محافظه‌کار ارزیابی می‌کردیم.


حال استاندار در اوج سو مدیریت‌ها و باران دسته‌گل‌های دولت تدبیر به نماینده صداوسیما می‌گوید چرا خبرنگاران مانند مگس فضله بین هستند و گل و باغ را نمی‌بینید!


الله‌اکبر!


پس از سال‌ها و انواع لگدمال شدن حقوق عامه، اعم از عدم مهار ریز گرد، تأمین آب، گاز، حق سلامت و آموزش، دادیار قوه قضاییه به ماجرای صف گاز ورود کرده و استاندار هم شاکی از ورود، اظهارات ایشان را چرت‌وپرت می‌داند!


نمی‌دانستم توهین به مقامات فقط برای مردم جرم است و مقامات در توهین به یکدیگر آزاد و مصونیت دارند.


در ادامه میگویند محرومیت‌ها و مشقت مردم استان را به تحریم‌ها و‌ نبود درآمد نفت ربط بدهند. برفرض قبول! ما هیچی از آسیب‌های هولناک ساختار درآمد دولت نمی‌دانیم. از معافیت‌های مالیاتی بی‌نظیر دولت در جهان نمی‌دانیم.


ببخشید فقط چرا تحریم بر مردم اثر می‌کند و آن‌ها را به مشقت می‌اندازد و بر طبقه مدیران اثر ندارد که هیچ، گلستان رفاه آن‌ها را پرگل‌تر می‌کند؟


چر درآمد مردم آب می‌رود و هرساله ردیف حقوق مدیران دولتی نجومی‌تر و فضایی‌تر می‌شود؟ چرا تحریم بر حقوق مدیران اثر تقویتی دارد؟


این جدا از دسترسی به تسهیلات نجومی کم‌بهره و امکانات و رفاه و خانه و راننده و خدمه و‌ نوکر و کلفت اهدایی از بیت‌المال مردم سیستان و بلوچستان است. یک‌قلم، چرا مدیران شرکت گاز رکورددار حقوق دولتی با حداقل حقوق چهل میلیون هستند؟! چرا به رکوردهای میانه اکتفا نکردند؟


گفتید از مدیران دولت تدبیر و امید به‌پاس مدیریت در این شرایط تحریمی عذرخواهی هم باید بکنیم. چشم.


جدا از تشکر عملی و پاداش‌های نجومی دولت به خودش، جسارتا مدیران این دولت محترم اکنون کجا هستند برای عذرخواهی خدمت برسیم؟


کدام بازداشتگاه و زندان؟


حبس را زاهدان می‌کشند یا تهران؟


مدیر ابفا روستایی سابق استان که نان در خون و عطش کودکان غرق‌شده در هوتگ می‌زد کدام زندان است که از ایشان عذرخواهی کنیم؟


معاون استاندار سابق بابت قاچاق سوخت در کدام بند است که از ایشان تشکر کنیم؟ مدیرکل خوش‌اشتها سابق جهاد کشاورزی استان در کدام زندان است؟


مدیر شیلات جنوب استان نان در نان بری صیادان جنوب داشت، کجاست تشکر کنیم؟


فرماندار سابق هیرمند و سراوان و چابهار که نان از دزدی از محروم‌ترین مردم ایران می‌خوردند کدام زندان هستند با دسته‌گل خدمت برسیم. مدیر پست جنوب استان، مدیر شرکت نفت ایرانشهر، رئیس سابق دانشگاه ایرانشهر کدام بازداشتگاه هستند؟


بله مشکل از خبرنگاران است که جای این توالت عمومی و فاضلاب متعفن بنام مدیر و مدیریت به ظواهر مشقت مردم و چند فضله از آن‌ها بسنده کرده‌اند.


بی‌غیرتی ماست که این کاروان راهزنان کت‌وشلواری را بدون هیاهو بدرقه کردیم تا ابرو این دزدان از محرومان حفظ شود.


سیره مولا علی در برخورد با کارگزاران فاسد را اگر مطالبه می‌کردیم این طلبکاری‌ها را نمی‌دیدیم.


طی سفر آقای جهانگیری هم پرسیدیم. فقط یک پروژه تمام‌شده، یک زیرساخت به نرم کشوری رسیده طی هشت سال فرصت و مدیریت دولت تدبیر نام ببرید؟ عذر می‌خواهم زبانم لال جسارت است یک گزارش عملکرد بدهید. کدام مشکل استان در این دولت حل شد؟ حقابه سیستان؟ آب‌رسانی به بلوچستان؟ بزرگراه؟ سرانه آموزش؟ سرانه پزشک و بیمارستان؟ ...


شرم بر ما ...


انتهای پیام/#

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha