خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 8047
۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۰۹:۴۷
طبق داده‌های دانشگاه جان هاپکینز؛

شمار قربانیان کرونا در جهان از مرز ۲ میلیون نفر گذشت

شمار قربانیان کرونا در جهان از مرز ۲ میلیون نفر گذشت
تازه ترین داده های دانشگاه جان هاپکینز نشان می‌دهد که شمار قربانیان بیماری کووید۱۹ در جهان در نخستین سال شیوع این بیماری از رقم ۲ میلیون نفر گذشت.

به گزارش اس.بی پرس، داده‌های جدید دانشگاه جان هاپکینز با ثبت یک رکورد جدید از مرگ روزانه ۱۱،۹۰۰ نفر در جهان بر اثر ابتلاء به بیماری کووید -۱۹ خبر می‌دهد. به عبارت دیگر، در هر هشت ثانیه یک نفر بر اثر ابتلاء به این بیماری ویروسی جان خود را از دست می‌دهد.

 

در میان کشورهای جهان، ایالات متحده، برزیل، هندوستان، مکزیک و انگلیس هم اکنون بالاترین نرخ مرگ و میر و ابتلاء به کرونا را در جهان دارا هستند.

 

در واقع ایالات متحده با بیش از ۳۸۶،۰۰۰ قربانی- یک نفر از هر چهار قربانی کووید -۱۹ در جهان- بالاترین نرخ مرگ و میر را در جهان به خود اختصاص داده است.

 

پس از آمریکا، برزیل با ۲۰۷ هزار مورد، هندوستان با ۱۵۲ هزار مورد، مکزیک با ۱۳۸ هزار مورد و انگلیس با بیش از ۸۶ هزار مورد مرگ و میر در صدر کشورهای جهان قرار دارند.

 

این پنج کشور تقریباً ۵۰ درصد از قربانیان کووید -۱۹ در جهان را به خود اختصاص می‌دهند؛ در حالی که تنها دارای ۲۷ درصد از جمعیت جهان هستند.

 

قاره اروپا نیز به عنوان آلوده‌ترین منطقه جهان از لحاظ شیوع کرونا بیش از ۶۱۵ هزار مورد مرگ بر اثر این بیماری ویروسی- حدود ۳۱ درصد از مرگ‌های مرتبط به کووید -۱۹ در جهان- را ثبت کرده است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha