خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 8093
۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۲۱:۵۴
کشاورز از مشکلات روستا می‌گوید

ویدئو: مهاجرت مردم سیستان وبلوچستان درپی نبود شغل و کشاورزی

ویدئو: مهاجرت مردم سیستان وبلوچستان درپی نبود شغل و کشاورزی
کشاورزان روستای محمدشهرکی  واقع در نقطه صفرمرزی شهرستان هیرمند با ارسال ویدئویی به اس.بی پرس از مشکلات روستای خود، چالش‌های پیش روی طرح۴۶هزارهکتاری و نحوه حفظ و نگهداری آن در این روستا می‌گویند.

به گزارش اس.بی پرس، طبق اعلام مدیرجهادکشاورزی سیستان وبلوچستان نوبت دوم آبدهی به زمین‌های کشاورزی از طریق طرح۴۶هزار هکتاری آبیاری دشت سیستان به زودی آغاز خواهد شد.

 

این‌ در حالی است که مردم با ارسال صوت و ویدئوهایی همچنان از نرسیدن آب به زمین‌هایشان گلایه دارند.


یکی از کشاورزان روستای محمدشهرکی در نقطه صفرمرزی شهرستان هیرمند درباره عدم رسیدگی صحیح به مشکلات طرح می‌گوید: در این منطقه روستاهایی در جوار ما وجود دارد که وضعیت لوله‌گذاری اش بسیار بهتر از این روستاست و به راحتی اقدام به کشت نموده‌اند اما به مردم روستای ما وعده‌ی فاز دو داده می‌شود!

 

او می‌گوید: برای آبیاری زمین‌هایمان باید هزینه‌های هنگفت بپردازیم و با توجه به نبود شغل مناسب بسیاری از مردم توان پرداخت این هزینه را نداشته و فرار از روستا را به قرار ترجیح داده‌اند در صورتی که این هزینه‌ها را باید دولت به کشاورز کمک کند وگرنه ماهم ناچار می‌شویم از اینجا برویم.

 

بیشتر بخوانید: دیگر آبی از طریق انهار رها نمی‌شود!/تکمیل طرح46هزار هکتاری حداقل4سال دیگر ادامه دارد

 

این کشاورز بیان داشت: من را نماینده گذاشته‌اند در حالی که من چوپان و بی‌سوادی بیش نیستم و هر شب باید عصازنان نگهبان لوله‌ها و حوضچه‌ها باشم درحالی که می‌دانم حتی دزد هم از روی ناچاری دست به این اقدام می‌زند و برای این موضوع باید چاره‌ایی اندیشیده شود.

 

بخشی از این گفتگو را در ویدئوی زیر ببینید:

 


download

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha