خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 8099
۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۰:۲۱
رئیس هیات ورزش های همگانی خبرداد

برگزاری نخستین لیگ تندرستی در سیستان و بلوچستان

برگزاری نخستین لیگ تندرستی در سیستان و بلوچستان
رئیس هیات ورزش های همگانی سیستان و بلوچستان گفت: لیگ تندرستی ایران از 4 بهمن همزمان با سراسر کشور در استان سیستان و بلوچستان برگزار می شود.

به گزارش اس.بی پرس، زهرا مشهدی امروز اظهار کرد: لیگ تندرستی ایران برای نخستین بار در تاریخ ورزش همگانی و با هدف ترویج فرهنگ ورزش، مقابله با کم تحرکی و افزایش آمادگی جسمانی  اقشار مختلف برگزار می شود، این رویداد رقابت محور بوده و هیات های استانی و شهرستانی در یک جدول تیمی با هم به رقابت پرداخته و در پایان رقابتها رده بندی نهایی لیگ با شناسایی استانها و شهرستان های برتر مشخص می شوند.

 

رئیس هیات ورزش های همگانی سیستان و بلوچستان افزود: به منظور برگزاری این رویداد ملی، یک سایت اختصاصی به آدرس   http://irantandorosti.ir طراحی شده که علاقه مندان در هر شهرستان از روز شنبه لغایت پنجشنبه با مراجعه به سایت برگزاری لیگ با یک برنامه تمرینی آشنا شده که میبایست به صورت روزانه نسبت به انجام تمرینات مربوطه اقدام نموده و ۳۰ ثانیه از تمرینات خود را ضبط نموده و پس از ثبت نام در سایت لیگ، ویدئوی مربوطه را بارگزاری کنند.

 

مشهدی با اشاره به مکانیزم طراحی سایت اظهار داشت: سایت به شکلی برنامه ریزی شده که هر فرد در هر روز فقط یکبار میتواند نسبت به ارسال ویدئوی تمرینی خود اقدام نماید و در روزها و هفته های بعد نیز اقدام مشابه انجام دهد.

 

وی با اشاره به اینکه  اساس ارزیابی و رتبه بندی میزان مشارکت مردم می باشد، عنوان کرد: با توجه به تعداد مشارکت افراد و ویدئوهای ارسالی و با درنظر داشتن جمعیت ، امتیاز و جایگاه هر استان و شهرستان در جدول رده بندی لیگ مشخص خواهد شد.

 

رئیس هیات ورزش های همگانی سیستان و بلوچستان گفت: رقابتهای هر هفته روز شنبه آغاز شده و تا پنج شنبه از ساعت ۹ صبح تا ۲۱ به جز جمعه ها به مدت ۸ هفته ادامه خواهد داشت.

 

در پایان نخستین لیگ تندرستی رتبه تمام استان ها و شهرستان ها مشخص و 16 استان بالای جدول لیگ در سال ۱۴۰۰ در لیگ برتر و 16 استان پایین جدول، در لیگ دسته اول حاضر خواهند شد و در لیگ استانی ۱۱ شهرستان به لیگ برتر و ۱۲ شهرستان در لیگ دسته یک قرار می گیرند.

 

رئیس هیات ورزش های همگانی سیستان و بلوچستان گفت:  هر هفته به قید قرعه ۴ جایزه ۵۰۰۰۰۰۰ ریالی و در پایان به ۱۴ نفر که بالاترین مشارکت را در طرح داشته باشند جایزه ۱۰۰۰۰۰۰۰ریالی اهدا خواهد شد و هچنین جوایز نفیسی برای شهرستان های برتر در نظر گرفته شده است.
 

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد