خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 8114
۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۰۹:۱۳
رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری زاهدان؛

عملیات اجرایی پنج زمین چمن مصنوعی در مناطق کم برخوردار زاهدان آغاز شد

عملیات اجرایی پنج زمین چمن مصنوعی در مناطق کم برخوردار زاهدان آغاز شد
رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری زاهدان گفت: عملیات اجرایی پنج زمین‌چمن مصنوعی در نقاط مختلف کم‌برخوردار شهر به منظور اشاعه فرهنگ ورزش همگانی و تزریق روحیه نشاط و شادی در جامعه آغاز شده است.

به گزارش اس.بی پرس، محمد مهدی مرعشی از اولویت‌دار بودن مناطق کم‌برخوردار برای اجرای این پروژه‌ها خبر داد و اظهارداشت: اجرای پنج زمین چمن مصنوعی در موقعیت‌هایی همچون، پارک گل‌ها، پارک بسیج، پارک شهدای گرگیج، خیابان شهید باقری ۸۵ و پارک البرز واقع در زیبا شهر عملیاتی خواهد شد.

 

وی افزود: مساحت اجرای هریک از این زمین‌ها حدود ۸۰۰ مترمربع بوده که هم‌اینک عملیات زیرسازی و آماده‌سازی زمین برای نصب چمن مصنوعی در پارک گل‌ها آغاز شده است.

 

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری زاهدان با اشاره به نقش ورزش در کاهش آسیب‌های اجتماعی و سلامت جامعه بیان کرد: یکی از اهداف ساخت زمین‌های چمن مصنوعی توسعه زیرساخت‌های ورزشی شهر، افزایش سرانه ورزشی، ایجاد بستر مناسب برای اوقات فراغت جوانان و نوجوانان و توجه به ورزش همگانی است.

 

وی ادامه داد: در چند روز اخیر تفاهم‌نامه همکاری بین شهرداری زاهدان و اداره‌کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان برای گسترش ورزش‌های همگانی به امضا رسید که اجرای پروژه زمین‌های چمن مصنوعی در همین راستا به انجام خواهد رسید.

 

اجرای سریع در ابعاد بزرگ، عدم نیاز به کاشت، آبیاری و هرس کردن، عدم نیاز به نگهداری، عدم نیاز به تعمیرات بعد از هر مسابقه، هزینه بسیار پایین تر نصب و تعمیرات نسبت به چمن طبیعی، صرفه‌جویی در مصرف آب و انرژی، داشتن شباهت زیاد به چمن طبیعی، عدم نیاز به تکرار خطکشی کردن، مقاومت در برابر کنده شدن بر اثر ضربه و دارا بودن حالت ارتجاعی و حفظ سلامت بازیکنان از مزایای چمن مصنوعی برای ورزش است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha