خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 8158
۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۱:۵۸
امروز؛

نمایندگان با برگزاری مجدد آزمون استخدام معلمان حق التدریس مخالفت کردند

نمایندگان با برگزاری مجدد آزمون استخدام معلمان حق التدریس مخالفت کردند
نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز با برگزاری مجدد آزمون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مخالفت کردند.

به گزارش اس.بی پرس، تحقیقات و فناوری در مورد طرح یک فوریتی اصلاح ماده الحاقی مصوب ۱۳/۶/۱۳۹۷به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریس و آموزش‌یاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب ۱۵/۷/۱۳۸۸ اصلاحات و الحاقات آن در در نشست جلسه علنی امروز نمایندگان مجلس مورد بررسی قرار گرفت و با ۱۲۰ رای مخالف ۹۸ رای موافق و ۸ رای ممتنع از ۲۲۶ رای ماخوذه تصویب نشد.

 

در گزارش شور دوم کمیسیون آموزش درباره  تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش آمده است:با توجه به شرایط خاص کرونایی در زمان مقرر شده جهت أخذ آزمون مربوطه در سال ۱۳۹۹، وزارت آموزش و پرورش مکلف است برای آن عده از آموزشیاران و آموزش دهندگان مستمر نهضت سواد آموزی موضوع این بند، که در آزمون داخلی وزارت آموزش و پرورش شرکت نکرده اند و یا قبول نشده اند، صرفا برای یکبار آزمون داخلی را تجدید نماید.

 

مهدی طغیانی نماینده اصفهان در مخالفت با این طرح گفت: در مورد استخدام  نیروهای حق التدریس، شرکتی  ونهضت سود آموزی چنین بار در مجلس صحبت شده است با توجه به سیاست های کلی نظام  و تاکید رهبر انقلاب جذب نیرو در آموزش و پرورش فقط از طریق دانشگاه فرهنگیان انجام شود.

 

سخنگوی کمیسیون اقتصادی بیان داشت:سند بنیادین آموزش و پرورش که به تعبیر رهبر انقلاب میثاق‌نامه همه ما در نظام تعلیم و تربیت  است تاکید دارد که جذب نیرو  در آموزش و پرورش فقط از طریق دانشگاه فرهنگیان  انجام شود.

 

طغیانی گفت: ما نمی توانیم تسلیم عده ای شویم که با تجمع در جلو مجلس می خواهند به خواسته خود برسند این کار درستی نیست. 

 

وی تصریح کرد: آزمونی برگزار شد و اگر این افراد صلاحیت داشتند قبول می شدند و نمی توانیم برای قبول نشدن عده ای دوباره آزمون برگزار کنیم.

 

مسلم صالحی نماینده اقلید در موافقت با برگزاری مجدد آزمون برای تعیین تکلیف آموزشیاران نهضت سوادآموزی گفت: نزدیک به ۱۵ سال است  که دولت قول داده  این افراد را استخدام کند و با هر بهانه ای استخدام را به تعویق انداخته است.

 

عضو کمیسیون اقتصادی گفت:این افراد در بدترین  شرایط تدریس کرده اند و برخی از آنها بیش از ۱۵سال سابقه دارند اگر معلمان خوبی نیستند چرا آموزش و پرورش از آنها استفاده می کند.

 

صالحی گفت: با توجه به اینکه تا چند سال آینده نزدیک به ۳۰۰هزار نفر در آموزش و پرورش بازنشسته می شوند دانشگاه فرهنگیان ظرفیت تربیت این تعداد نیرو را برای آموزش و پرورش ندارد.

 

 نماینده دولت  در مخالفت با این پیشنهادگفت: وزارت آموزش و پرورش به عنوان مهمترین نهاد در امر تعلیم و تربیت است و بحث نیروی انسانی برای ما اهمیت دارد آزمونی در تیر ماه امسال برگزار شد وبیش از ۲۴ هزار نفر شرکت کرده و ۱۷ هزار نفر آنان جذب شده اند و اکنون نمی توانیم برای بازماندگان از این آزمون مجددا آزمون برگزار کنیم.

 

علیرضا منادی رییس کمیسون آموزش در مخالفت با این پیشنهادگفت:گرچه ما از ابتدا مخالف برگزاری آزمون بودیم اما اکنون آزمون برگزار شده و مخالف برگزاری مجدد آزمون هستیم.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha