خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 8169
۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۲۱:۲۵
در ادامه پیگیری مطالبات مردمی توسط اس.بی پرس؛

مشکل آب و تاکسیرانی زهک به‌زودی حل خواهد شد

مشکل آب و تاکسیرانی زهک به‌زودی حل خواهد شد
در پی انتشار خبر در خصوص ساماندهی و کمبود تاکسی‌ها در بعضی مسیرهای شهری و روستایی شهرستان زهک و کرایه سنگین ماشین‌های شخصی که در کانال تلگرامی این پایگاه خبری منتشر شد؛ فرماندار زهک پاسخ‌هایی به این مطالبات ارائه داد.

به گزارش اس.بی پرس، مردم در پیام‌های متعدد به سرویس صدای مردم اس.بی پرس میگویند که نبود تاکسی در اکثر مسیرها و بخصوص مسیر روستاهای اطراف شهرستان زهک موجب ازدحام ماشین‌های شخصی بجای تاکسی شده این امر باعث شده رانندگان ماشین‌های شخصی هرچند وقت یک‌بار مبلغ کرایه را بالا ببرند و هیچ نظارتی در این خصوص بر ماشین‌های شخصی نیست.

 

یکی از مخاطبان گفت: علیرغم شکایت‌ها و گلایه‌های زیاد مردم  و مراجعات و نامه‌های مختلف به مسئولین مربوطه، تاکنون هیچ‌گونه اقدامی از سوی مسئول انجام‌نشده؛ در این اوضاع نابسامان اقتصادی و پاسخگو نبودن و برخوردهای غیرقابل‌تحمل برخی مسئولین به کجا باید مراجعه کرد تا این مشکلات برطرف شود؟!

 

 ظهر امروز(چهارشنبه)، خبرنگار اس.بی پرس جهت پیگیری مطالبات مردم به فرمانداری زهک مراجعه نمود و غلامرضا اربابی فرماندارشهرستان زهک در پاسخ به این اظهارات گفت:  نظارت بر وضعیت ترافیک شهری، ساماندهی تاکسی‌ها، رفع سد معبر و...از وظایف مهم شهرداری است و ما نیز پس از انتشار این خبر تذکرات لازم را داده اییم. 

 

اربابی گفت :جلساتی متعددی با شهردار و اعضای شورای شهر داشتیم که در این جلسات مصوب شده جایگاه تاکسی‌ها با توجه به مسیرها مشخص شود.

 

او مصوبات جلسات را به شرح زیر بیان داشت:
١ -تاکسی‌های مسیر شهرک کهک در کنار اداره ورزش و جوانان شهرستان ساماندهی شود .
٢- تاکسی‌های مسیر سه‌راهی میرزا خون در فلکه‌ی ورودی شهر از طرف زابل ساماندهی شود. 
٣- تاکسی‌های داخل شهر در کنار ایستگاه زهک به زابل ساماندهی شود. 
٤- تاکسی‌های مسیر شیب گوره و قلعه‌نو و بخش جزینک در خیابان مطهری ساماندهی شود. 

 

مهندس اربابی گفت: در این نشست‌ها و جلسات شهرداری موظف شده با کارشناسی دقیق و هماهنگی باراهنمایی و رانندگی و اتحادیه‌ی تاکسی‌رانی شهرستان این ساماندهی‌ها را هرچه سریع‌تر انجام دهد. 

 

اربابی در خصوص مبلغ کرایه تاکسی‌ها گفت : مبلغ کرایه تاکسی‌ها توسط  اعضای شورای شهر تصویب می‌شود و به شهرداری و اتحادیه تاکسی‌رانی ابلاغ می‌گردد و تذکر داده‌شده که شهرداری باید نظارت کافی را بر برنامه‌ها و وظایف خود داشته باشد و پاسخگوی مشکلات و نارضایتی‌های مردم باشد.

 

 

همچنین  پیامک‌های ارسالی از طرف مردم محله جلال‌آباد شهرستان زهک در خصوص افت فشار آب و مشکلاتی ازجمله نداشتن آب در ساعات مختلف  نیز به اطلاع فرماندار شهرستان زهک رسید. 

 

در همین خصوص اربابی طی تماسی تلفنی با مهندس لکزائیان رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان زهک مشکلات محله جلال‌آباد را بررسی کرد و گفت: هرچه زودتر باید این مشکل رفع شود؛ مهندس لکزائیان با تشریح موضوع و بررسی برخی موارد قول داد این مشکل به‌زودی رفع خواهد شد. 

 

در پایان مهندس اربابی از مهندس لکزائیان خواست تا با همراهی هم‌جهت بررسی از عملیات فاضلاب کشی در کوچه‌های شهرستان زهک بازدید و از نزدیک در جریان روند کار قرار گیرند.

 

گزارش از زهرا ابراهیمی کوهی خبرنگار اس.بی پرس در زهک

 

انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha