خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 8170
۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۰۹:۱۴
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان:

اعتقاد به منجی آخرالزمان مورد وفاق همه ادیان الهی است

اعتقاد به منجی آخرالزمان مورد وفاق همه ادیان الهی است
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: مهدویت و اعتقاد به ظهور منجی در آخرالزمان که حکومت الهی را مستقر و در زمین عدل را گسترش می‌دهد از جمله مسائل مورد وفاق همه ادیان الهی است.

به گزارش اس.بی پرس، آیت الله مصطفی محامی شامگاه چهارشنبه در افتتاحیه اولین دوره تربیت مربی معارف مهدوی ویژه علمای اهل سنت در سیستان و بلوچستان که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، برگزاری چنین دوره‌هایی را دارای آثار و برکات فراوانی دانست و اظهارداشت: موضوع مهدویت در جامعه اسلامی دارای اشتراکات فراوانی است.

 

نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان عنوان‌کرد: ممکن است در برخی از خصوصیات، تفاوت‌هایی وجود داشته باشد اما در اصل مهدویت و اینکه حضرت مهدی(عج) از سلاله پیامبر گرامی اسلام(ص) هستند اشتراک وجود دارد.

 

امام جمعه زاهدان ضمن مهم برشمردن این که مردم بدانند کاروان جامعه بشری به کجا می‌رود، ادامه داد: اگر انسان بداند افق آینده، روشن و حق پیروز است و آینده به دست مستضعفان و متدینان قرار خواهد گرفت بسیار دلگرم کننده و مایه قوت قلب است.

 

عضو هیات علمی جامعه المصطفی بیان کرد: مباحث مورد وفاق جامعه اسلامی، آشنایی با موارد اشتراک و تفاوت‌ها و این که بدانیم هر مذهب چگونه در یک زمینه می‌اندیشد و به چه چیزهایی معتقد است سبب انسجام بیشتر امت اسلامی خواهد شد.

 

آیت الله محامی ضمن دعوت شرکت‌کنندگان و اساتید دوره به یک بحث علمی، دقیق، منصفانه و بی‌طرفانه و بدون پیش‌داوری، تاکید کرد: بحث‌های مربوط به مهدویت به صورت مقارن و با توجه به مبانی مستند و با پرهیز از یک‌جانبه‌گرایی و تحمیل یک نظر بر دیگران دنبال شود.

 

وی ضمن ابراز گلایه از انتساب برخی از حرف‌ها به مذاهب و پیروان آنها بر پرهیز از این پیش‌داوری‌ها و یک‌جانبه‌گری‌ها و لزوم پایبندی به منابع و مستندات تاکید کرد و افزود: بحث‌ها به صورت کاربردی و ناظر به وظایف کنونی جامعه اسلامی انجام شود.

 

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با تاکید بر ایجاد زمینه ‌گفت‌وگو و پرسش و پاسخ و بحث‌های دوجانبه، افزود: چنین دوره‌هایی باید ادامه داشته باشد تا باعث تعمیق آشنایی جامعه اسلامی با معارف اصیل اسلامی و منابع دینی در سطح علما، نخبگان و اندیشمندان و هم‌چنین عموم مردم جامعه شود.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha