خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 818
۱۳۹۸/۱۲/۱۱ - ۱۸:۰۱
از هفتم اسفندماه فعالیت خود را آغاز کرده است

راه‌اندازی قرارگاه جهادگران سلامت با همراهی طلاب حوزه‌های علمیه

راه‌اندازی قرارگاه جهادگران سلامت با همراهی طلاب حوزه‌های علمیه
قرارگاه جهادگران سلامت با همراهی طلاب حوزه‌های علمیه از طرقی همچون حضور به عنوان همراه بیماران، توزیع اقلام بهداشتی و خرید مایحتاج سالمندان از هفتم اسفندماه فعالیت خود را آغاز کرده است.

به گزارش اس.بی پرس، قرارگاه جهادگران سلامت، متشکل از سازمان تبلیغات اسلامی، خانه طلاب جوان، تشکل فراگیر تبلیغ گروهی طلاب و مؤسسه امیر بیان، فعالیت خود را با همکاری وزارت بهداشت و درمان، از ۷ اسفند آغاز کرده است.

 

در پی فراخوان قرارگاه در جهت همکاری طلاب و عموم مردم به عنوان همراه بیمار در بیمارستان و توزیع اقلام بهداشتی و همچنین خرید مایحتاج سالمندان و استقبال فوق‌العاده، قرارگاه در دو شاخه فعالیت‌های خود را سامان داده است: تأمین و اعزام نیروی انسانی و رسانه.

 

شاخه تأمین و اعزام نیروی انسانی، با توجه به زمینه‌های تعیین شده، مسئولیت سامان دهی داوطلبین را انجام می‌دهد. همان طور که توضیح داده شد، حضور به عنوان همراه بیمار، توزیع اقلام بهداشتی، تأمین مایحتاج گروه‌های آسیب‌پذیر مانند سالمندان و بیماران ریوی و تنفسی و همراهی با اعضای خانه بهداشت از جمله زمینه‌های فعالیت داوطلبین است.

 

تا امروز حدود ۲۰۰ نفر از طلاب و دیگر اقشار در برنامه همراه جهادی بیمار فعالیت خود را شروع کرده‌اند. در پی استقبال کادر درمانی بیمارستان، بیمارستان دومی نیز تقاضای حضور داوطلبان را نموده که اعزام به آن بیمارستان نیز از شب قبل آغاز شده است.

 

بسته بندی و توزیع اقلام بهداشتی با مسئولیت نواحی بسیج در مناطق پردیسان و نیروگاه نیز کار دیگری است که با همراهی طلاب انجام شده است.

 

با توجه به فراخوان‌های قرارگاه، داوطلبین زمینه مورد علاقه خود را پیامک کرده و شاخه اعزام، هماهنگی‌های حضور داوطلبین و مشارکت آنها را صورت می‌دهد.

 

بخش رسانه‌ای قرارگاه نیز در تلاش است تا به نحو شایسته‌ای فعالیت‌های این جهادگران را اطلاع رسانی کند.

 

انتهای پیام/#

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha