خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 8201
۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۱۵:۰۵
فرماندار و رئیس آب و فاضلاب پیگیر مشکل مردم شدند؛

رفع مشکل آب و فاضلاب محله‌های جلال‌آباد و مسجد حضرت ابوالفضل/ مسئولین زهک به صدای مردم اس.بی پرس لبیک گفتند

رفع مشکل آب و فاضلاب محله‌های جلال‌آباد و مسجد حضرت ابوالفضل/ مسئولین زهک به صدای مردم اس.بی پرس لبیک گفتند
در پی تماس‌های ساکنان محله‌های جلال‌آباد و مسجد حضرت ابوالفضل (ع) در شهرستان زهک و انتشار گزارش‌هایی که در آن به مشکلات فاضلاب، افت فشار آب و مشکلاتی ازجمله نداشتن آب در ساعات مختلف مطرح‌شده بود، مسئولین بلندپایه زهک به این صدای مردم لبیک گفتند.

 

برخی از ساکنان این محله‌ها در شهر زهک با ارسال پیام‌هایی به خبرنگار اس.بی پرس می‌گویند که در کمال ناباوری از ساعت 10 به بعد فشار آب شرب مصرفی‌شان بیشتر شده است. بر اساس این اظهارات نماینده دادستان زهک نیز با مراجعه به این مناطق، پیگیر ماجرا و اتفاقاتی که در پی مشکلات آب شرب و فاضلاب منطقه افتاده، شده و جویای صحت اخبار منتشرشده در اس.بی پرس گردیده است.

 

اس.بی پرس پیش‌ازاین با انتشار دو گزارش «برخی مسئولان زهک برای انجام وظایف فوری هم نیاز به ده‌ها واسطه دارند» و «مشکل آب و تاکسیرانی زهک به‌زودی حل خواهد شد» در بخش صدای مردم، به مشکلات آب و فاضلاب محله‌های جلال‌آباد و مسجد حضرت ابوالفضل (ع) پرداخته بود.

 

فرمانداری شهرستان زهک نیز در اطلاعیه‌ای که به‌صورت اختصاصی برای خبرنگار ما ارسال کرد، نوشت: ظهر دیروز پنج‌شنبه ٢ بهمن‌ماه مهندس اربابی فرماندار شهرستان زهک با همراهی رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان زهک از عملیات فاضلاب کشی در محله مسجد حضرت ابوالفضل (ع) این شهرستان بازدید کرد.

 

 


با توجه به اینکه عملیات فاضلاب کشی در کوچه‌های این محله چندهفته‌ای هست که آغازشده و مراحل کار و گودبرداری‌ها و جمع‌آوری نخاله‌ها طول کشید، این امر باعث شد تا مردم این محله دچار مشکلاتی ازجمله:


١~ شکستن لوله‌های فاضلاب
٢~جمع شدن انبوهی از گل و آب فاضلاب خانگی در کف کوچه‌ها

 


 تا جایی که آب فاضلاب پس از جمع شدن در وسط کوچه‌ها وارد حیاط برخی همسایه‌ها که در قسمت شیب و پایین کوچه قرار داشتند شد و باعث شد همسایه‌ها باهم درگیر و به مشاجره بپردازند.


در همین خصوص جهت بررسی موضوع ظهر دیروز پنج‌شنبه مهندس اربابی فرماندار به‌اتفاق مهندس لکزائیان مدیر اداره آب و فاضلاب شهرستان و مهندسین و مشاورین ناظر بر این پروژه در محل عملیات در محله مسجد حضرت ابوالفضل حضور پیدا کرد و از نزدیک با مردم و اهالی محل و پیمانکار این پروژه صحبت کرد.


 اربابی از مراحل کار و زمان پایان پروژه از پیمانکار توضیحات خواست و تأکید کرد هرچه زود عملیات به‌خوبی به سرانجام برسد و حتماً سعی شود جهت رفع موانع فاضلاب اهالی جوی موقت ایجاد و تمامی نخاله به‌صورت روزانه جمع‌آوری تا مسیر عبور و مرور مردم هموار و تسطیح شود.

 

اربابی در خصوص ادامه کار و موضوع جدول‌کشی و اسفالت از مهندس صفر زهی مسئول پروژه توضیحات خواست.

 


صفر زهی توضیح داد: با اتمام این عملیات ما وظیفه‌داریم کوچه‌ها و جوی فاضلاب را تا حدودی که در شرح وظایف ما است رسیدی کنیم و ادامه عملیات آسفالت کامل و... بر عهده شهرداری است.


صفر زهی ادامه داد: روز شنبه با شهردار و اعضای شورای شهر جلسه‌ای خواهیم داشت که در این جلسه تمامی موارد بررسی و پیگیری خواهد شد.
 

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha