خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 8230
۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۴:۲۳
کابران مجازی هشدار دادند

جازموریان را دریابید/آقایان مسئول، تا کِی باید تاوان بی برنامگی شمارا مردم سیستان و بلوچستان پس بدهند؟!

جازموریان را دریابید/آقایان مسئول، تا کِی باید تاوان بی برنامگی شمارا مردم سیستان و بلوچستان پس بدهند؟!
به لطف و برکت دولت لیبرال اگر تا دیروز فقط مردم شمال استان درگیر طوفان‌های شدید گردوخاک بودند از امروز جنوب بزرگ‌ترین استان کشور هم درگیر خواهد شد و وضع این‌طوری خواهد شد ک امروز می‌بینید؛ تالاب هامون و تالاب جازموریان حال‌وروزشان خوب نیست. کاش سازمان محیط‌زیست به‌جای پرداختن به کارهای سیاسی فکری به حال وضع مردم می‌کرد.

به گزارش اس.بی پرس، از ۲۹ دی تا ساعت هشت صبح روز چهارم بهمن ۹۹ وزش باد و گرد و خاک بسیاری از مناطق سیستان و بلوچستان را فراگرفته، وضعیت آلودگی در شهرستان های زابل، هامون، ایرانشهر و چابهار را در سطح خطرناک قرار داده بود.

 

سامانه پایش کیفی هوای سازمان محیط زیست اعلام کرد که ساعت ۱۰ صبح روز جمعه میزان آلاینده‌ها ۱۰ میکرون ذرات معلق در هوای زابل حداقل به ۵۰۰ واحد معادل ۳.۲ برابر حد مجاز رسیده و شرایط کیفی هوا را برای تمام گروه‌های سنی «خطرناک» کرد.

 

روز گذشته دبیر قرارگاه احمدی روشن سیستان وبلوچستان روزگذشته با انتشار ویدئویی در صفحه اینستاگرامی خود نوشت:

امروز ۳ بهمن‌ماه 
جایی همین نزدیکی، بیخ گوشمان
حال‌وروز مردم و کشاورزان سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان این‌طوری بود.
شمال استان به دلیل خشک شدن دریاچه هامون و ریز گردهای بسترش حالا درگیر طوفانی عجیب شده است.
جنوب استانش هم وضع این است. پروژه انتقال آب از سد صفا رود شهرستان رابر به کرمان علاوه بر خسارت به سرشاخه‌های رودخانه دائمی هلیل رود، تالاب جازموریان، محیط طبیعی، جانوری و حتی انسان‌های تمامی شهرستان‌های جنوبی، استان کرمان خسارت‌های جبران‌ناپذیری وارد می‌کند.
حالا به لطف و برکت دولت لیبرال اگر تا دیروز فقط مردم شمال استان درگیر طوفان‌های شدید گردوخاک بودند از امروز جنوب بزرگ‌ترین استان کشور هم درگیر خواهد شد و وضع این‌طوری خواهد شد ک امروز می‌بینید.
تالاب هامون و تالاب جازموریان حال‌وروزشان خوب نیست. کاش سازمان محیط‌زیست به‌جای پرداختن به کارهای سیاسی فکری به حال وضع مردم می‌کرد.

 

 

کاربران مجازی سیستان و بلوچستان نیز نسبت به خشکی تالاب جازموریان وتاثیر آن بر معیشت مردم واکنش هایی داشتند و هر یک به نوبه خود نقد و هشداری نوشت که در ادامه قابل مشاهده است:

 

 

انتهای پیام/

 

 

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha