خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 8231
۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۰۹:۳۶
رئیس فدراسیون دوومیدانی:

سیستان و بلوچستان یکی از استان‌های برتر دوومیدانی است

 سیستان و بلوچستان یکی از استان‌های برتر دوومیدانی است
رئیس فدراسیون دوومیدانی جمهوری اسلامی ایران گفت: سیستان و بلوچستان یکی از استان‌های برتر دوومیدانی است که همیشه در تورنمنت‌های مهم حرف برای گفتن دارد.

به گزارش اس.بی پرس، مجمع سالیانه هیئت دوومیدانی استان سیستان و بلوچستان با حضور هاشم صیامی رئیس فدراسیون دوومیدانی جمهوری اسلامی ایران، مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان، رئیس هیئت دوومیدانی استان و سایر اعضای مجمع در چابهار برگزار شد.

 

هاشم صیامی در حاشیه این جلسه اظهار داشت: برگزاری بیش از پنج میزبانی در سطح قهرمانی کشور و مسابقات حساس در استان سیستان و بلوچستان نشان از ظرفیت‌های خوب سخت افزاری این منطقه است.

 

رئیس فدراسیون دوومیدانی جمهوری اسلامی ایران گفت:  فعالیت‌های صورت گرفته توسط هیئت دوومیدانی استان سیستان و بلوچستان در سال گذشته مطلوب است. سیستان و بلوچستان یکی از استان‌های برتر دوومیدانی است که همیشه در تورنمنت‌های مهم حرف برای گفتن دارد. با حمایت‌های اداره‌کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان، تمام شهرستان‌های استان دارای پیست استاندارد تارتان و از لحاظ سخت‌افزاری مجهز شده‌اند.

 

وی بیان کرد: در سال‌های اخیر همچون گذشته قهرمانان بزرگ دو‌ومیدانی از این منطقه به عضویت تیم ملی و قهرمانی مسابقات آسیایی راه پیدا کردند که می‌توان به آقای دهمیری، درزاده و امیریان اشاره کرد.

 

صیامی خاطرنشان کرد: در سه سال گذشته بیش از پنج میزبانی در سطح قهرمانی کشور، دو مسابقه دوی صحرانوردی و همچنین میزبانی ایده‌آل المپیاد استعدادهای برتر در سیستان و بلوچستان محقق شده که نشان از قدرت دوومیدانی این استان است. مسابقات دوی صحرانوردی قهرمانی کشور به میزبانی چابهار با حضور قهرمانان ملی و آسیایی در بخش آقایان برگزار شد که نشان از کیفیت بالای این مسابقات است.

 

مدیرکل ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان نیز به خبرنگار تسنیم گفت: عملکرد و فعالیت‌های دوومیدانی استان بسیار درخشان بوده و ماحصل این موفقیت‌ها ظهور قهرمانانی همچون عبدالرحیم درزاده، امیر امیریان و محمد داد الله زهی است و چندین قهرمانی دیگر به عضویت تیم ملی معرفی شدند و مدال‌های ارزشمندی برای ایران کسب کردند.

 

ادهم کرد اظهار داشت: دوومیدانی سیستان و بلوچستان در سطح کشور جایگاه ویژه‌ای دارد، چرا که قهرمانان نامدار این رشته از گذشته یوسف دهمیری گرفته تاکنون قهرمان آسیا درزاده، باعث شده تا جایگاه این استان در تیم ملی و به خصوص فدراسیون دوومیدانی ویژه دیده شود.

 

وی بیان کرد: با توجه بیشتر فدراسیون دوومیدانی در خصوص برگزاری دوره‌های آموزشی برای ورزشکاران، مربیان و داوران این رشته در استان و همچنین با توجه به پتانسیل و ورزشکاران مستعد این رشته، در آینده قهرمانان بیشتری به عضویت تیم ملی اضافه خواهند شد.

 

مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: زیرساخت‌های رشته دوومیدانی در سطح استان به صورت گسترده توسعه یافته، در بعضی از شهرستانها پیست تارتان استاندارد جهانی نصب شده و در برخی در حال نصب و کار مطالعاتی است.

 

کرد افزود: در هیات دوومیدانی استان با حمایت‌های فدراسیون دوومیدانی سرمایه‌گذاری خوبی در حوزه بانوان صورت گرفته که در آینده شاهد مدال‌های بانوان شایسته و مستعد دوومیدانی کار در میادین ملی و بین المللی خواهیم بود.

 

وی خاطرنشان کرد: حضور بیش از 42 ورزشکار دوومیدانی کار که مدال‌های آسیایی و جهانی در کارنامه دارند، نشان از کیفیت بالای مسابقات دوی صحرانوردی قهرمانی کشور است. میزبانی اینگونه مسابقات که در سطح ملی برگزار می‌شود فرصت طلایی است تا ورزشکاران مستعد و نخبه این استان در کنار قهرمانان بزرگ ایران قرار بگیرند و تجربه‌های ناب کسب کنند.

 

به گزارش اس.بی پرس، مسابقات دوی صحرانوردی قهرمانی کشور از سوم لغایت پنجم بهمن‌ماه به میزبانی شهرستان ساحلی و زیبای چابهار در حال برگزاری است.

 

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد