خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 8248
۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۳:۰۵
وزیر بهداشت:

در آینده‌ای نزدیک یکی از مراکز مهم ساخت واکسن کرونای جهان خواهیم شد/ سخت‌گیری در اجرای پروتکل‌ها

در آینده‌ای نزدیک یکی از مراکز مهم ساخت واکسن کرونای جهان خواهیم شد/ سخت‌گیری در اجرای پروتکل‌ها
وزیر بهداشت گفت: دانشمندان و متخصصان کشور شبانه روز در تلاش هستند و قطعا در آینده‌ی نزدیک یکی از مراکز مهم ساخت واکسن کرونای جهان خواهیم شد.

به گزارش اس.بی پرس، «سعید نمکی» وزیر بهداشت در نشستی با حضور فرماندهان ناجا با تشکر از تلاش‌های پلیس راهور و نیروی انتظامی در همکاری با وزارت بهداشت در روزهای شیوع کرونا، بیان کرد: این موضوع را هرگز فراموش نمی‌کنم که در روز سیزده فروردین سردار اشتری از سحرگاه خودش در خیابان حضور داشت و در تمام این مدت در کنار ما بودند که باعث دلگرمی ما است.

 

وی ادامه داد: البته مردم سرزمین ما ثابت کردند که کارهای بزرگ را به راحتی مدیریت می‌کنند و همان مردمی هستند که هشت سال مبارزه کردند و حال همان کسانی که دارو را از کودک و سمعک را از سالمند دریغ می‌کردند شعار آزادی سر می‌دادند و دیدند که در اوج تحریم و تنگ دستی آمار فوتی‌های ملت ایران به زیر ۷۰ نفر رسید.

 

نمکی افزود: رعایت پروتکل‌ها از سوی مردم قابل قدردانی است و یکی از مواردی که منجر به موفقیت ما شد تدابیر و حمایت‌های ستاد ملی کرونا بود و یکی از قوی‌ترین ارکان توفیق، مشارکت و وفاق ملی بود که شکل گرفت.البته ما مجبوریم بر اجرای پروتکل‌ها سخت‌گیری کنیم و نمی‌توانیم مسائل جمهوری اسلامی و سلامت مردم را با چیزی عوض کنیم.

 

وی در مورد واکسن کرونا، بیان کرد: در مورد واکسن این مژده را می‌دهم که ما واکسن را برای تزریق، قبل از اتمام مراحل ساخت واکسن تولید خودمان تدارک دیدیم و منابع آن را هم تامین کردیم.

 

نمکی افزود: رییس جمهور هم هر روز پیگیر این موضوع هستند و امیدواریم در روزهای آینده اولین بخش های واکسن وارداتی را از منابع مطمئن وارد کنیم.

 

وی ادامه داد: پس بنابراین واکسیناسیون را برای گروه‌های آسیب‌پذیر آغاز خواهیم کرد. دانشمندان و متخصصان کشور شبانه روز در تلاش هستند و قطعا در آینده‌ی نزدیک یکی از مراکز مهم ساخت واکسن کرونای جهان خواهیم شد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : ilna.news

نظرات شما

capcha