خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 8336
۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۱۰:۳۳
بامداد امروز؛

رئیس گروه ربایش ۵ مرزبان در سراوان اعدام شد

رئیس گروه ربایش ۵ مرزبان در سراوان اعدام شد
بامداد امروز حکم مجازات یکی از سرکرده های گروهک وابسته به جیش الظلم در سیستان و بلوچستان اجرا شد.

به گزارش اس.بی پرس، بامداد امروز، حکم مجازات یکی از سرکرده‌های گروهک وابسته به جیش الظلم به نام جاوید دهقان خلد معروف به محمد عمر به سبب محاربه از طریق کشیدن سلاح و حمله مسلحانه به مأمورین سپاه و عضویت و همکاری با گروهک جیش الظلم و جیش النصر اجرا و به دار مجازات آویخته شد.

 

در تاریخ ۱۵/‏۰۳/‏۹۴‬ در پی تحقیقات و اقدامات انجام شده در جهت شناسایی و دستگیری افراد شرور و گروهک‌های تروریستی متهم جاوید دهقان خلد معروف به محمد عمر از سرکرده‌های گروهک وابسته به جیش الظلم که در ربایش پنج نفر از مرزبانان در سراوان به عنوان رئیس گروه اقدام کرده بود، دستگیر شد.

 

پس از تفهیم اتهام اقدام مسلحانه علیه کشور و عضویت و همکاری مؤثر با گروهک‌های تروریستی پرونده نامبرده با صدور کیفرخواست برای رسیدگی به دادگاه انقلاب اسلامی زاهدان ارسال شد.

 

دادگاه پس از انجام رسیدگی‌های قضائی نسبت به متهم جاوید دهقان خلد اقدام به صدور رأی کرد و بر اساس حکم دادگاه بدوی به اعدام محکوم شد.

 

در نهایت، پس از قطعیت حکم در دیوان عالی کشور و طی تشریفات قانونی، جاوید دهقان خلد بامداد امروز در محوطه زندان به مجازات رسید. تشریفات قانونی پرونده قضائی وی از سال ۹۴ تاکنون طی شده است. شرکت در عملیات تروریستی در کوه بی رک ایرانشهر که منجر به شهادت دو تن از نیروهای سپاه گردید و ربایش پنج نفر از مرزبانان در سراوان از جمله اقدامات تروریستی این فرد بوده است.

 

بنابراین گزارش، در پی وقوع یک حادثه تروریستی در ظهر روز ۲۰ فروردین ماه سال ۹۴ دو نفر از پرسنل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هنگام پایین آمدن از کوه بی رک در کمین تیراندازی تروریست‌ها قرار گرفتند و به شهادت رسیدند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha