خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 8353
۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۱:۵۴
در جلسه شورای اداری مطرح شد

اعمال مسئولین متخلف گریبان گیر آن‌ها می‌شود

اعمال مسئولین متخلف گریبان گیر آن‌ها می‌شود
پورنگ دادستان زهک گفت: طبق دستورالعمل جدید ابلاغ‌شده ٰچنانچه مدیری در زمان مسئولیت خود تخلفی انجام دهد در هر زمان قابل‌تعقیب است چه در دوران مسئولیت و چه بعد از مسئولیت.

به گزارش اس.بی پرس، جلسه شورای اداری شهرستان زهک با حضور فرماندار، معاون فرماندار، دادستان، مدیران دستگاه‌های اجرایی، نیروی انتظامی و سپاه مورخه ی١١بهمن ماه در محل سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان و باحضور تمامی مدیران ادارات به ریاست مهندس اربابی فرماندار زهک برگزار شد.

 

در ابتدای این جلسه مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گزارشی جامع از عملکرد و فعالیت‌های انجام شده توسط این نهاد در حوزه شهرستان ارائه داد.

 

در ادامه دادستان زهک با گرامیداشت یاد و خاطره امام و شهدا انقلاب و تبریک ایام الله دهه فجر ضمن تشکر از فرماندار و دستگاه‌های اجرایی جهت هماهنگی و همراهی گفت: با توجه به دستور رئیس دادگستری کل استان و دادستان کل کشور دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی برای مدیران و کارمندان مورد بحث است که این دستورالعمل قبلا در اختیار مدیران قرار گرفته. 

 

پورنگ گفت: برعهده هر مسئولی وظایفی هست که اگر دراین وظایف قصور و سهل انگاری شود قوه قضاییه اولویت خود را بر دو محور احیای حقوق عامه و حسن اجرای قانون گذاشته است و تاکید می‌کند و به دادستان اجازه ورود در مسائل شهرستان و استان را داده است. 

 

لذا تمرکز دستگاه قضایی احیای حقوق و نظارت بر حسن اجرای قوانین است پورنگ گفت: به طور کلی تخلف از قوانین و آیین نامه ها دستورالعمل ها و اسناد بالادستی مصداق ترک فعل و جرم است.

 

دادستان زهک گفت: هدف از این دستورالعمل نظارت بر حسن اجرای قوانین و پیگیری اجرای آن است و همه مجموعه های کشور مشمول این دستورالعمل ها می شودو برخورد با مدیران متخلف و کارمندان و مبارزه با فساد از مهمترین اهداف این دستورالعمل است. 

پورنگ گفت: طبق این قانون چنانچه مدیری در دوران مسئولیت خود تخلفی انجام دهد و موجب خساراتی به بیت المال و حقوق مردم شود در هر زمانی قابل تعقیب است چه در دوران مسئولیت و چه بعد از مسئولیت.

 

دادستان زهک گفت: خواهش ما از همه مسیولین این است که با توجه به اوضاع حساس کشور نیاز است اقدامات جهادی انجام گیرد  وقصور نکند و پیگیر امور مردم  باشند.

 

در ادامه مهندس بزی مدیر بنیاد علوی شهرستان زهک گفت: با توجه به سیاست بنیاد علوی بنیادهیچ تمایلی ندارند که بخواهد با دستگاه‌های اجرایی و وظایف آنها در یک منطقه و شهرستان به ورود کند ومستلزم تغییر باشد.

 

بزی گفت: ما برای اینکه اعتبارات را از دست ندهیم این تعامل را با دستگاه اجرایی داریم و در پروژه ها همکاری می‌کنیم.

 

وی افزود: شهرستانی که نتواند اعتبار تخصیصی خود را جذب کند اعتبار آن به  پایلوت های فعال انتقال داده می‌شود.

 

مدیر بنیاد علوی زهک گفت: با تمام توان پیگیر این هستیم که نگذاریم اعتبار تخصیص یافته به شهرستان از شهرستان خارج شود.

 

بزی گفت: از ادارات می خواهیم مشارکت بیشتری با بنیاد علوی داشته باشند و آمار دیتای خود را به ما برسانندتا بتوانیم بهتر برنامه ریزی کنیم. 

 

 بزی گفت: به کمک بنیاد شهید به زودی طرح المان تمام شهدای شهرستان را داریم که اعتبار آن گرفته شده وبه زودی انجام خواهد شد. 

 

بزی در ادامه خبر از بهره برداری سینما شهرستان زهک در ایام دهه فجر داد.

 

 

در ادامه مدیر اداره تبلیغات اسلامی و فرمانده سپاه شهرستان زهک برنامه های محوری دهه فجر شامل: رژه موتوری و خودرویی و...  را تشریح کردنداین برنامه ها با مشارکت بخشداران، دهیاران،  پایگاه های بسیج با رعایت کامل نکات بهداشتی برگزار خواهد شد. 

 

درادامه اربابی فرماندار شهرستان زهک با تشکر از مدیران و گزارشات ارائه شده وگرامیداشت ایام الله دهه فجر گفت: دوضوع مهم پیش رو داریم ١~ ایام الله دهه فجر: در این ایام در مجموع ۳۰ برنامه در سطح شهرستان برگزار خواهد شدکه شامل :افتتاحیه ها ،کلنگ زنی ها، حضور در بین مردم ،غبارروبی مزار شهدا و........است.

 

فرماندارزهک گفت: همه مدیران به صورت خاص و ویژه باید در برنامه های دهه فجر حضور پیدا کنند چون ماهرچه داریم از این انقلاب است پس مکلف و موظف هستیم که ارزش‌های انقلاب را ارج بنهیم و همه ادارات در این ١٠ روز به صورت خاص در بین مردم حضور داشته باشند و هر نهاد با توجه به قشر تحت پوشش خود در بین آنها حضورپیدا کند.شورای شهر و شهردار در بین مردم حضور یابند تا مردم بدانند ما هم انقلابی هستیم و در کنار مردم و از بطن مردم هستیم.

 

وی گفت: دشمنان انقلاب جنگ هشت ساله را تحمیل کردند مردم با مقاومتی  و دادن شهدای زیاد وخسارات مادی و معنوی، ازدست دادن شخصیت‌های بزرگی در جنگ پیروز شدندو دشمنان دوباره جنگ تحمیلی اقتصادی را به ما تحمیل کردندو باز هم ما با مقاومت وهمکاری و هماهنگی مردم با توجه به مشکلاتی که داشتند و دارند در برابر هجمه دشمن ایستاده اند. در شرایط سخت اقتصادی و تحریم ای مردم کارهای بزرگ انجام میدهند. 

 

اربابی گفت: دشمنان تمام تلاش خود را کردند که انقلاب ما را از دور خارج کنند اما با مقاومت مردم وتفکرات خردمندانه مقام معظم رهبری نتوانستند هیچ کاری انجام دهد و با ذلت و خواری کنار زده شدند.

 

اربابی دادمه داد: نظام ما یک نظام مردمی هست که استوانه هایش مردم هستند و هر جا که این استوانه ها حضور پیدا کنند پیروزی هستیم همه ما موظف و مکلف هستیم که خدماتی که مردم نیاز دارند را به عنوان یک وظیفه و تکلیف ارائه بدهیم در این خصوص هیچ کوتاهی نباید انجام شود.

 

اربابی گفت: با توجه به شرایط سخت اقتصادی کشور در شهرستان زهک پروژه‌های خوبی را داریم که در حال پیشرفت است و به زودی به اتمام خواهند رسید.

 

اربابی با اشاره به اینکه وظیفه ما درقبال مردم این  است که برای مردم کار کنیم و پیگیری امور و مطالبات مردم باشیم گفت: امروز متاسفانه ما مدیریت سازمان یافته نداریم هر مسئولی هرچقدر پیگر امور مردم باشد مردم هم از او راضی خواهند بود مدیران و مسئولان نوکران مردم هست.

 

اربابی با اشاره به این موضوع اگر امروز درجایی کوتاهی شود قطعاً مدیران و  مسئولین ما کوتاهی کرده اند گفت: چنانچه پیگیری امور مردم نباشیددرواقع  به مردم خیانت کرده‌اید. و هرکس برای مردم کار نکند خائن به مردم است هر مشکلی با پیگیری حل خواهد شد.

 

اربابی گفت: فاضلاب شهر زهک پس از ۱۰ سال اجرا و پروژ هایی  داریم از جمله: ارگ سنتی شهرستان زهک در مراحله آغازمراحل اجرایی با اعتبار ٢ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان٦٠٠ میلیارد تومان برای استادیوم ورزشی؛ پنج میلیارد تومان اعتبارآزمایشگاه و مرکز سلف تخصیص دادیم. همچنین تامین اعتبار ۲۲ میلیارد کمک دولت و ۱۴میلیارد مشارکت بنیاد علوی برای تکمیل پل علوی که ۵۰ درصد تملک اراضی پل  انجام شده و بقیه موارد هم انجام خواهد شد که ان شاالله تا پایان دولت به بهره برداری خواهد رسید. 

 

اربابی در ادامه در بحث لایروبی انهار گفت: کارهای کارشناسی  خوبی انجام شده و در حال انجام می باشد.

 

اربابی در بحث مشارکت بنیادعلوی در پروژه ها گفت: مسئولین از ظرفیت‌های بنیاد علوی جهت رفع مشکلات مردم باید استفاده کنند بنیاد علوی هیچ نیازی به ما ندارد، سرمایه‌گذاری بنیاد علوی شخصی نیست و مربوط به مردم است اگر مسئولی در حق مردم کوتاهی کند آن مسئول را به مردم معرفی خواهیم کرد تا مردم بفهمند که این مسئول واین دستگاه اجرایی پای کار نیستند. لذا مدیران باید توانایی این را داشته باشند که مصوبات اعتبارات بنیاد علوی را جلب کنند و برای مردم کار انجام دهند وباید رفع مشکلات و امور مردم جزء مسائل شخصی ما قرار گیرد و با جدیت پیگیری شود.

 

فرماندارزهک با تاکید به مدیران بنیاد مسکن گفت: تمام اسناد و مدارک جهت ارائه بهتر و دریافت اعتبار از بنیاد علوی باید ارائه شود و هرچه زودتر این اعتبار را دریافت کنید. ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان پول نقد اعتبار بسیار خوبی هست که باید بنیاد مسکن آن را جلب کند.

 

اربابی دربحث مشارکت اموزش و پرورش و بنیاد علوی جهت شناسایی دانش آموزان نیازمند به گوشی گفت: آموزش و پرورش و بنیاد علوی نشست‌هایی را جهت رفع این مشکلات با هم داشته باشند و مشکلات را اولویت بندی کنند. 

 

اربابی با خطاب به مسئولین گفت: تا پایان این هفته وقت دارید تا پروژه های کارشناسی شده ارائه دهید تا بتوانیم اعتبارات بنیاد علوی را کامل دریافت کنیم. 

 

اربابی با اشاره به بلوارشهر جزینک گفت: شورای شهر طرحی را ارائه دهند جهت مشارکت و دریافت اعتبارات از بنیاد علوی جهت ساخت این بلوار.

 

در پایان اربابی به موضوع دوم سخنان خود یعنی انتخابات شورای شهرو روستا ها و ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: ما باید تمام تلاش خود را برای مشارکت حداکثری مردم در این انتخابات داشته باشیم اربابی گفت در روستاها مردم را ترغیب کنید تا هر چه بهتر در این انتخابات شرکت کنند به مردم اطلاع رسانی و آگاهی افزایی کنیم و سعی کنیم کسانی وارد عرصه شوراها شوند که نخبگان جامعه باشند و مردم با آنها اطمینان داشته باشد. سطح مشارکت بالاست و مشارکت مردم باید بالا باشد دشمنان ما  به دنبال این هستند که بگوید مردم در انتخابات مشارکت نداشتندما باید از تمام روش ها برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات استفاده کنیم.

 

 

انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha