خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 8383
۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۱۱:۰۴
در فرمانداری زابل بررسی شد؛

ویدئو: امضا تفاهم‌نامه حق آبه رودخانه مرزی هیرمند

ویدئو: امضا تفاهم‌نامه حق آبه رودخانه مرزی هیرمند
امضا تفاهم‌نامه حق آبه رودخانه مرزی هیرمنددر جلسات فشرده ای با حضورمسئولان وزارت نیرو، وزارت امور خارجه و همتایانشان از کشور افغانستان در فرمانداری زابل بررسی شد.

به گزارش اس.بی پرس، مدیر کل دفتر رودخانه های مرزی و منابع آب مشترک وزارت نیرو گفت: در این جلسات، اساسنامه ای تنظیم شده  تا هر دو طرف متعهد به اجرای موارد مذکور شوند.

 

عیسی بزرگ زاده افزود: در این اساسنامه که در ۷ بند تنظیم شده است، بر مواردی از جمله نقشه کشی جدید و به روز در حوزه آبریز هیرمند، حفظ امنیت مهندسین نقشه برداری و همینطور تامین آب رودخانه مرزی دو کشور تاکید شده است و از امروز مهندسین نقشه کشی 2 کشور در دو سوی مرز،  مستقر و عملیات نقشه برداری را آغاز خواهند کرد. 

 

نعیم الله سالارزی، معاون کمیسار آب هلمند در کشور افغانستان گفت: ما برای انجام تعهدات بین 2 کشور در موضوع  رودخانه هیرمند توافق کردیم و پیشنهاد ایران مبنی بر تامین امنیت نقشه برداران و همینطور کمک به حل مشکل موجود را قبول کرده ایم. 

 

ارجمندی فرماندار زابل نیز در این جلسه گفت: پیگیری مصوبات جلسه و همینطور کمک به رفع دغدغه ی اصلی و همیشگی مردم شمال استان سیستان و بلوچستان یعنی تامین حق آبه تالاب هامون از مواردی است که در دستور کار قرار دارد. 

 

رودخانه هیرمند، از ارتفاعات افغانستان سرچشمه می گیرد و هامون رودخانه ای است که به سمت دشت سیستان می آید و وارد تالاب بین المللی هامون می شود. 

 

 


download

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha