خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 8408
۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۱۲:۱۳
نماینده مردم زاهدان ؛

لزوم رفع انحصار در دانشگاه علوم پزشکی در زاهدان/تجهیزات بیمارستانها باید بروز شود

لزوم رفع انحصار در دانشگاه علوم پزشکی در زاهدان/تجهیزات بیمارستانها باید بروز شود
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی بر رفع انحصار در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تاکید کرد و گفت: امیدواریم دستگاه های نظارتی به مسائل و مشکلات این دانشگاه ورود کنند تا مانند دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر نشود.

به گزارش اس.بی پرس، فداحسین مالکی بیان کرد: وسعت و پراکندگی سیستان و بلوچستان و همجواری با دو کشور پاکستان و افغانستان قطعا بر سلامت مردم تاثیر گذار است.

 

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی افزود: با وجود سه دانشگاه علوم پزشکی در سیستان و بلوچستان اگر توجه ملی نشود مشکلات همچنان پا برجا است.

 

وی ادامه داد: بر اساس گزارشی که مسؤولان یزد مطرح کردند، 40 درصد از بیماران در یزد از سیستان و بلوچستان به ویژه شهرستان زاهدان است، ما باید استان را به شاخص های اصلی برسانیم، تجهیزات بیمارستان ها را بروز کنیم.

 

مالکی گفت: ما مشکل نیروی انسانی در این استان نداریم دو مشکل اساسی داریم اینکه ضعف مدیریت و انحصار در دانشگاه علوم پزشکی است که اگر انحصار رفع شود مشکلات برطرف می شود.

 

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: ما دو ملاقات با دکتر نمکی وزیر بهداشت داشته ایم و قرار بر رسیدگی به مشکلات و اعمال تغییرات شد چرا که ضعف مدیریت، حذف نیروهای توانمند به بهانه های مختلف در این دانشگاه محسوس است.

 

وی اضافه کرد: باید این موانع برطرف شود و استان به شاخص های اصلی برسد، اگر مدیریت توانمند باشد قطعا زیرمجموعه متحول خواهند شد، نباید بیماران این استان به مشهد و یزد بروند و رنج سفر و نبود مکان اسکان داشته باشند.

 

مالکی گفت: امیدواریم دستگاه‌های نظارتی و دستگاه قضا مشکلات این دانشگاه ورود کنند تا مانند دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر نشود.

 

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی افزود: فوت بیش از 10 نفر به علت سهل انگاری در دو بیمارستان زاهدان نشان از ضعف مدیریت است.

 

وی گفت: بی اعتمادی مردم به بیمارستان ها در زاهدان نگران کننده است که باید توجه جدی به این موضوع شود.

 

 

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha