خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 8440
۱۳۹۹/۱۱/۱۷ - ۱۰:۱۰
معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران:

۷۴۰ طرح عمرانی و صنعتی در شهرک‌های صنعتی کشور آماده افتتاح است

۷۴۰ طرح عمرانی و صنعتی در شهرک‌های صنعتی کشور آماده افتتاح است
عضو هیأت مدیره و معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: این سازمان در سال جهش تولید و گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر ۳۴۰ طرح صنعتی و ۴۰۰ طرح عمرانی در سطح کشور با اعتبار ۲۹ هزار میلیارد تومان راه‌اندازی و افتتاح خواهد کرد.

به گزارش اس.بی پرس، اصغر مصاحب روز جمعه در حاشیه سفر به چابهار بیان کرد: یکی از کارهایی که سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی به عنوان متولی بخش صنایع کوچک و متوسط را پیگیری کرده موضوع مدل‌های شبکه‌ای و توسعه‌ای در سطح کشور بوده که یکی از آنها خوشه‌های کسب و کار است.

 

وی بیان کرد: در سیستان و بلوچستان مرکز نوآوری شیلات را که یکی از المان‌های توسعه خوشه شیلات شناسایی شده را با ۱۵ هزار میلیارد ریال همراه با آزمایشگاه و مجموعه آن در کنارک راه‌اندازی و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

 

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: پیوند صنعت و دانشگاه را در این منطقه به خوبی لمس می‌کنیم و از هم‌قدم شدن دانشگاه بین‌المللی، دانشگاه دریانوردی و دانشگاه آزاد واحد چابهار و مجموعه همکارانم که در آزمایشگاه شهرک‌های صنعتی فعالیت می‌کنند تقدیر می‌شود.

 

وی با بیان اینکه برنامه‌های مختلفی در حوزه‌های علمی و پژوهشی و ارتباطی با واحدهای پژوهشی و دانشگاهی کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: طبق توافق‌نامه‌ای که اخیرا با وزارت علوم منعقد شده این امکان را فراهم کرده‌ایم تا اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها بتوانند از مزایای مختلفی بهره‌مند شوند و همچنین صنعتگران نیز می‌توانند از دانش و توانمندی اعضای هیات مدیره و مراجع آموزشی کشور بهره ببرند.

 

مصاحب گفت: فرصت خوبی است که نزدیکی بین صنایع، دانشگاه‌ها و رفع نواقص و مشکلاتی که در حوزه تکنولوژی داریم از طریق استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان بتوانیم مرتفع کنیم.

 

وی بیان کرد: ظرفیتی که در این منطقه وجود دارد در هیچ جایی از سطح کشور و حتی دنیا دیده نمی‌شود و توجه ویژه مسولان شهرستانی و استانی به این مقوله ارتباط صنعت با دانش باشد و توسعه زمانی اتفاق خواهد افتاد که نگرش توسعه‌ای بوجود آمده باشد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد