خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 8487
۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۱:۲۶
امام جمعه ایرانشهر خبر داد؛

آغاز بکار گروه های جهادی مطالبه‌گر در ایرانشهر

آغاز بکار گروه های جهادی مطالبه‌گر در ایرانشهر
امام‌جمعه ایرانشهر از تشکیل و آغاز بکار ‌گروه های جهادی مطالبه گر در این شهرستان خبر داد.‌

به گزارش اس.بی پرس، حجت الاسلام عیسی بزمانی صبح امروز در جلسه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر که در دفتر امام‌جمعه شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: این گروه جهادی متشکل از جمعی از جوانان پرتلاش و تحصیلکرده است که مرامنامه آنها تدوین شده و با هدف مطالبه گری از مسئولان با رعایت خطوط قرمز نظام اسلامی و مطالبه گری همراه با سازندگی و توجه به نیازهای مردم و کمک به مسئولان برای تحقق منویات رهبر انقلاب فعالیت خود را شروع کرده‌اند.

 

وی افزود: افزایش و رونق چنین اقدامات مهم و بهره گرفتن از افراد متخصص دارای صلاحیت لازم، باعث ترویج مساله امر به‌معروف و نهی از منکر در جامعه و طبیعتاً رسیدن به جامعه آرمانی می‌شود.

 

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر ایرانشهر تاکید کرد: در مسیر مطالبه گری نباید دغدغه‌ها و نیازهای روزمره مردم فراموش شود که اگر خدای ناکرده چنین اتفاقی صورت بگیرد تبعات بسیار سختی خواهد داشت و باید به طور جدی وارد عمل شد تا مردم در آسایش و رفاه کامل باشند.

 

امام‌جمعه ایرانشهر افزود: باید مصادیق معروف و منکر در شهرستان شناسایی شود و با یک‌کار علمی و همکاری همه‌نهادها، بسترهای لازم برای ترویج و تبلیغ فریضتین را تقویت‌کنیم‌که این موضوع جزو خواسته و مطالبات جدی شهروندان نیز محسوب می‌شود.

 

 

انقلاب اسلامی؛ بزرگترین‌معروف زمان

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر سیستان وبلوچستان نیز با اشاره به اینکه ۱۲۸ آیه قرآن و حدود ۹۰۰ حدیث و روایت در باب امر به معروف و نهی از منکر وجود دارد اظهار کرد: بعضاً شاهدیم که به محض بر زبان آوردن لفظ امر به معروف و نهی از منکر ذهن افراد تنها به سمت‌حجاب و عفاف می‌رود که این مورد یکی از هزاران مصادیق منکر است و به فضل الهی این آسیب در سیستان و بلوچستان بسیار کمرنگ است و باید بر روی مسائل مهمتر و دارای اولویت بیشتر متمرکز شویم.

 

محسن اکبری ادامه داد: در گذشته تنها امر به معروف و نهی از منکر از مسئولان به مردم بود که باید رویه را تغییر داد و مسئولان نیز مورد خطاب امر به معروف و نهی از منکر توسط مردم باشند.

 

وی تاکید کرد: امروز حفظ انقلاب اسلامی بزرگترین معروف زمان است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

 

اکبری گفت: قطعاً انتقاد اگر خارج از سیاسی کاری و به دور ازمسائل شخصی و همراه با ارائه راهکار باشد تأثیرات مثبت بسیار زیادی برای عموم مردم خواهد داشت و مسئولان نیز نباید در برابر مطالبه گر مصلح مواضع‌تند بگیرند.

 

به‌گفته وی؛ دایره امر به معروف و نهی از منکر نباید محدود به افراد خاص باشد و شرایط باید به گونه‌ای پیش برود که‌همه‌مردم در این راه سهیم باشند اما آموزش این افراد یک ضرورت انکار ناپذیر است.

 

وی تصریح کرد: زمانی می‌توان اعلام کرد که در این راه موفق شده‌ایم که امر به معروف و نهی از منکر به یک فرهنگ و مطالبه عمومی تبدیل شود.

 

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد