خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 8533
۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۴:۴۳
مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی؛

ثبت نام در سامانه سجام رایگان شد

ثبت نام در سامانه سجام رایگان شد
مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت:همه مردم به ویژه مشمولین سهام‌عدالت می‌توانند ثبت نام و احراز هویت در سجام را به صورت رایگان انجام دهند.

به گزارش اس.بی پرس، حسین فهیمی مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در مراسم برگزاری مجامع الکترونیکی شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت استانی گفت:در فرآیند آزادسازی سهام عدالت، دارایی‌ها از کنترل و مالکیت دولت خارج و به سازمان بورس منتقل شد.

 

وی گفت:توصیه همیشگی ما به سهامداران، عدم فروش سهام عدالت بوده است.

 

فهیمی افزوود:در مرحله اول آزادسازی سهام عدالت، حدود ۱۹ میلیون نفر قادر به مشاهده دارایی خود در سامانه سهام عدالت و تصمیم‌گیری درخصوص آن بوده‌اند.

 

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: تاکنون ۱۵ استان، مرحله اول مجمع عمومی عادی خود را برگزار کرده‌اند.

 

فهیمی افزود: پس از ثبت‌نام در سامانه سجام و ایجاد ارتباط با شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، ما قادر به انجام بسیاری از خدمات برای سهامداران به صورت الکترونیکی هستیم و نیازی به مراجعه حضوری سهامداران نیست.

 

فهیمی در رابطه با کارت اعتباری سهام عدالت گفت:قرار است تا ۶۰ درصد ارزش سهام عدالت در قالب کارت اعتباری به سهامداران پرداخت شود، ما تلاشمان این است که افراد بتوانند به صورت الکترونیک درخواست خودشان را به ثبت کنند و فقط برای دریافت کارت مراجعه حضوری داشته باشند.

 

وی گفت:با دریافت کارت اعتباری سهام عدالت، امکان خرید وجود دارد و اگر مبلغ استفاده‌شده تا ۲۹ روز بازگردانده شود، سود به آن تعلق نخواهد گرفت.در صورت عدم بازگشت پول پس از گذشت ۲۹ روز، به وام سه ساله تبدیل خواهد شد که شرایط و سود خود را دارد.

 

فهیمی گفت:همه مردم به ویژه مشمولین سهام‌عدالت می‌توانند از طریق وبسایت سجام وارد شوند و ثبت نام و احراز هویت را به صورت رایگان انجام دهند و نیازی به مراجعه به دفاتر کارگزاری و دفاتر پیشخوان نیست.

 

فهیمی در رابطه با قانون تجارت گفت: تعاونی شهرستانی نیز می‌توانند در انتخابات کمک کنند.

 

وی در رابطه با جزئیات کارت‌های اعتباری گفت: ما تمام زیر ساخت‌ها را انجام خواهیم داد، امیدواریم تا هفته آینده کارت ها صادر شود و هر بانکی برای خودش برنامه ای دارد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.ir

نظرات شما

capcha