خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 8536
۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۵:۰۲
در جریان سفر به روسیه؛

قالیباف، پیام رهبر انقلاب را تقدیم رئیس مجلس دومای روسیه کرد

قالیباف، پیام رهبر انقلاب را تقدیم رئیس مجلس دومای روسیه کرد
رئیس مجلس شورای اسلامی در جریان سفر به روسیه پیام رهبر انقلاب را تقدیم رئیس مجلس دومای روسیه کرد.

به گزارش اس.بی پرس، ویچسلاو والودین به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه برای دریافت پیام کتبی رهبر معظم انقلاب، در آغاز دیدار دوجانبه با آقای قالیباف، پیام رهبر انقلاب را دریافت کرد.

 

قالیباف هنگام تقدیم این پیام به رئیس دومای روسیه با ابلاغ سلام رهبر انقلاب به این کشور، تاکید کرد: همانگونه که وجود ایران مستقل به نفع روسیه است، وجود روسیه مقتدر نیز به نفع ایران است.

 

رئیس مجلس با تاکید بر باز تعریف روابط پایدار، دراز مدت و راهبردی میان دو کشور گفت: تغییر و جابه جایی در کاخ سفید در نگاه راهبردی ما به مناسبات تهران – مسکو اثری ندارد.

 

وی با اشاره به مداخلات آمریکا در منطقه از جمله در تحولات عراق، سوریه و... تاکید کرد: نقشه‌های بلند مدت آمریکا به جز ضرر و زیان برای منطقه و به ویژه برای ایران و روسیه اثری ندارد.

 

 

به محض اتمام این جلسه، پیام آیت الله خامنه‌ای را به دست آقای پوتین خواهم رساند

در این جلسه همچنین ویچسلاو والودین ضمن اشاره به اهمیت روابط میان دو کشور و با قدردانی از اهتمام ویژه رهبرمعظم انقلاب برای تحکیم و تقویت روابط دوجانبه تاکید کرد: اینجانب مکلف شده ام که پیام رهبر عالی مقام ایران را دریافت و سریعا به رئیس جمهور منتقل کنم و لذا به محض اتمام این جلسه، پیام آیت الله خامنه‌ای را به دست آقای پوتین خواهم رساند.

 

رئیس دومای روسیه با بیان این که اهمیت ویژه این سفر را به خوبی درک می‌کنیم گفت: همه تلاش خود را برای این سفر مهم که دارای این پیام مهم هست انجام داده ایم.

 

وی با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه ایران به خصوص در شرایط کرونا اظهارکرد: برخی دولت‌ها از حقوق بشر حرف می‌زنند، اما در این شرایط سخت بحران کرونا سیاست اعمال تحریم را دنبال می‌کنند و درواقع به جای کمک به درمان بیماری کرونا، کیفیت زندگی مردم را کاهش می‌دهند.

 

والودین تاکید کرد: ایران و روسیه برای غلبه بر چالش‌های منطقه‌ای و جهانی باید همگرایی خود را همچنان تقویت کنند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.ir

نظرات شما

capcha