خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 8563
۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۱۲:۰۸
یک مقام ارشد توییتر اعلام کرد؛

حذف همیشگی ترامپ از توییتر

حذف همیشگی ترامپ از توییتر
یک مقام ارشد توییتر اعلام کرد که ممنوعیت فعالیت دونالد ترامپ در این شبکه دائمی خواهد بود.

به گزارش اس.بی پرس، " نِد سگال" مدیر ارشد مالی توییتر روز گذشته خاطر نشان کرد که دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا حتی اگر بار دیگر در انتخابات ۲۰۲۴ نامزد ریاست جمهوری شود و پیروز هم شود، دیگر اجازه نخواهد داشت به توییتر بازگردد.

 

این مقام توییتر در مصاحبه با شبکه سی ان بی سی در پاسخ به این سوال که آیا  در صورت حضور دوباره ترامپ در انتخابات و یا سمت ریاست جمهوری ، وی می تواند بار دیگر حساب کاربری در توییتر داشته باشد، گفت: سیاست ما این بوده که وقتی کسی از این شبکه حذف می شود، دیگر کلا حذف شده است، چه مفسر باشد چه رئیس یک نهاد یا مقام کنونی یا سابق.

 

ند سگال افزود: به خاطر داشته باشید که سیاست ما این بوده که اطمینان حاصل شود افراد به تحریک خشونت دست نزنند و اگر کسی چنین اقدامی کرد، ما باید او را از این شبکه حذف کنیم.

 

اظهارنظر این مقام ارشد توییتر در حالی عنوان شده است که دومین روز محاکمه دونالد ترامپ با اتهام «تحریک به شورش» در سنای آمریکا از ظهر روز گذشته آغاز شد.

 

دادستان‌های پرونده محاکمه ترامپ در سنای آمریکا در روز دوم این دادگاه ضمن قرائت کیفرخواست استدلال کردند که یورش ۱۷ دی‌ماه « تروریست های داخلی» به ساختمان کنگره با آگاهی ترامپ و برنامه ریزی قبلی انجام شده است.

 

اتهام ترامپ در این پرونده، «تحریک به شورش» در ۱۷ دی‌ماه است که پس از فراخوان برای تجمع هوادارانش، از آنها خواست به سمت کنگره حرکت کنند و صدایشان را مبنی بر تقلب انتخاباتی به گوش نمایندگان خود برسانند.

 

کنگره آمریکا در آن زمان، مشغول شمارش آرای گزینشگران و تایید پیروزی جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا بود. در جریان یورش هواداران ترامپ که مقامات فعلی آمریکا از آن به تروریسم داخلی یاد می‌کنند، پنج نفر کشته شدند.

 

اگرچه جمهوری‌خواهان، ترامپ را مسئول وقوع چنین حادثه‌ای می‌دانند اما با توجه به اینکه برای محکوم شدن وی در سنا به ۱۷ رای آنها نیاز است، بعید به نظر می‌رسد که این تعداد از جمهوری‌خواهان به دلایل مسایل حزبی، به متهم بودن ترامپ رای مثبت بدهند.

 

ترامپ تنها رئیس جمهوری تاریخ آمریکا است که در مدت چهار سال، ۲ بار در مجلس نمایندگان استیضاح شد.

 
 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha