خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 8568
۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۰۸:۱۶
معاون سیاسی اجتماعی استاندار:

سیستان و بلوچستان جزو ۲ استان برتر کشور در حوزه تقسیمات کشوری است

سیستان و بلوچستان جزو ۲ استان برتر کشور در حوزه تقسیمات کشوری است
کوثری گفت: از سال ۱۳۹۶ که به موضوع ارتقای واحدهای تقسیماتی توجه شد این استان با ایجاد ۳۰ واحد تقسیماتی جدید جزو ۲ استان برتر کشور در این حوزه است.

به گزارش اس.بی پرس، ابوذر کوثری معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان در آیین افتتاح شهرستان گلشن با بیان اینکه سیستان و بلوچستان تا سال ۱۳۹۶ در حوزه تقسیمات کشوری در سطح کشور عقب بوده است؛ اظهارداشت: طی دولت دوازدهم، نگاه بازتری به مقوله تقسیمات کشوری صورت گرفت و این استان با بهره‌گیری از این نگاه توانست با ایجاد ۳۰ واحد تقسیماتی جدید جزو دو استان برتر کشور در این حوزه قرار گیرد.

 

او  با بیان اینکه برای ارتقای یک منطقه باید شاخص‌های زیربنایی و روبنایی آن منطقه ارتقا یابد افزود: توجه به عدالت سرزمینی از مهمترین متغیرها در بحث ارتقای شاخص‌های زیربنایی است که بدنبال توجه به این اصل، ارتقای بخش جالق به شهرستان صورت پذیرفت.

 

معاون سیاسی اجتماعی استاندار ادامه داد: در تحقق ارتقای جالق به شهرستان، مطالبه‌گری مردم نقش محوری داشت و با پیگیری مسوولان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی این مهم اتفاق افتاد.

 

او  بخش‌های کشاورزی، تجارت و مرز را ۲ ظرفیت اصلی گلشن برشمرد و گفت: این ظرفیت‌ها دو بال توسعه‌ی این شهرستان محسوب می‌شوند که باید محور برنامه‌های آن قرار گیرد.

 

کوثری نقش ادارات متولی در بخش‌های کشاورزی، تجارت و مرز را در مسیر توسعه‌ گلشن، مهم خواند و بر همکاری مردم و تلاش همه‌ی دستگاه‌ها در جهت رشد و پیشرفت این شهرستان تاکید کرد.

 

او توجه به فعالیت‌های قانونمند مرزی و ضابطه‌مند کردن صادرات سوخت، سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال پایدار را برای تسریع در روند توسعه شهرستان خواستار شد.

 

 در پایان این مراسم، پیام عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور به مناسبت افتتاح گلشن توسط مشاور وزیر کشور قرائت و طی حکمی از سوی احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان، مهران محمودی بخشدار جالق با حفظ سمت به عنوان سرپرست فرمانداری این شهرستان منصوب شد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.ir

نظرات شما

capcha