خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 8596
۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۵:۵۷
وزیر آموزش و پرورش:

رسالت جشنواره فیلم رشد خلق موقعیت یادگیری است

رسالت جشنواره فیلم رشد خلق موقعیت یادگیری است
وزیر آموزش‌وپرورش در پیامی به مناسبت برگزاری پنجاهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های تربیتی و آموزشی رشد تاکید کرد: رسالت این جشنواره خلق موقعیت‌هایی برای یادگیری باکیفیت و عمیق و درعین‌حال جذاب و کارآمد است.

به گزارش اس.بی پرس، در بخشی از پیام محسن حاجی میرزایی آمده است: جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد باسابقه نیم‌قرن برنامه‌ریزی، تلاش و تولید فیلم‌های آموزشی و تربیتی، نشان از عزم راسخ و اراده محکم دست‌اندرکاران آن و اهمیت کاربردی چنین ابزاری بین مخاطبان این جشنواره فرهنگی و آموزشی دارد.

 

وی در بخشی دیگر از این پیام افزود: از سوی دیگر، رسیدن به مرز ۵۰ سالگی، برای این رخداد تأثیرگذار بر میلیون‌ها مخاطب گوناگون و متنوع این جشنواره، بیانگر کمال و اثرگذاری است. امیدوارم این جشنواره به‌عنوان نمادی از بلوغ و کمال، توانسته باشد در پنجاهمین گام از حیات ارزشمند خود، به‌عنوان رخدادی هنری با گستره‌ای بین‌المللی، به‌سوی کیفیت و کارآمدی بیشتر سوق یابد.

 

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: رسالت جشنواره فیلم رشد خلق موقعیت‌هایی برای یادگیری باکیفیت و عمیق و درعین‌حال جذاب و کارآمد است، امیدوارم بهره‌مندی از ظرفیت‌ها و امکانات موجود در دنیای فیلم و تصویر، این فرصت مغتنم را به‌گونه‌ای برای هنرمندان و سینماگران متعهد و خلّاق پدیدآورنده باشد که بتوانند با حضور در جشنواره، به‌عنوان بخشی مهم از نظام تعلیم و تربیت، آثار تولیدی خود را به‌گونه‌ای معنادار با مفاهیم تربیتی و آموزشی به منصه ظهور برساند.

 

حاجی میرزایی یادآور شد: در این موقعیت، تک‌تک فیلم‌ها و آثار تولیدشده می‌تواند به مفهوم جزئی از کل به‌هم‌پیوسته با استفاده از زبان و ابزار هنر، تمامی ساحت‌های بیان‌شده در اسناد تحولی آموزش‌وپرورش و در رأس آن‌ها سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش را به شایستگی به نمایش بگذارد.

 

وی با امید به آغازی مؤثر برای این جشنواره و تداوم آن در سال‌های آتی از همه دست‌اندرکاران، ازجمله دبیران، عوامل اجرایی، فیلمسازان و هنرمندان، فرهنگیان، معلمان، دانش ­آموزان و همه‌کسانی­ که در طول یک سال گذشته در برنامه‌ریزی، هماهنگی و برگزاری این رخداد تربیتی و آموزشی دخیل و سهیم بوده‌اند، سپاسگزاری کرد.

 

پنجاهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد با شعار کیفیت‌دهی به فرایند آموزش با تنوع بخشی در محیط‌های یادگیری برگزار می‌شود.  

 

دبیر جشنواره پیش از این نیز در مورد نحوه برگزاری این جشنواره گفته بود: به دلیل وضعیت شیوع کرونا مسلماً جشنواره فیلم «رشد» همانند دیگر جشنواره‌ها از برگزاری به صورت حضوری محروم است و با توجه به شرایط حال حاضر که هنوز همه چیز تحت تأثیر شیوع این بیماری است، امکان برگزاری جشنواره به صورت حضوری و اکران آثار برگزیده برای دانش‌آموزان که اصلی‌ترین مخاطبان این جشنواره هستند، مقدور نخواهد بود. با این حال مشغول برنامه‌ریزی هستیم تا از ظرفیت‌های مختلف برای اکران فیلم‌ها استفاده شود.

 

وی همچنین در مورد زمان برگزاری جشنواره اعلام کرده است که به زودی جزییات بیشتری درباره زمان دقیق برگزاری این جشنواره و دیگر موضوعات آن مشخص خواهد شد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد