خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 8604
۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۰۹:۲۲
نماینده ولی فقیه در سیستان‌ وبلوچستان مطرح کرد؛

لزوم برخورداری ائمه جمعه از سعه صدر و تحمل نظر مخالفان

لزوم برخورداری ائمه جمعه از سعه صدر و تحمل نظر مخالفان
نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان گفت: ائمه جمعه در پاسخ به برخی صحبت‌ها و اقدامات، نقد منصفانه و عالمانه، با رعایت کامل اخلاق و پرهیز از دوقطبی‌سازی داشته باشند.

به گزارش اس.بی پرس، آیت‌الله مصطفی محامی صبح امروز در دیدار ائمه جمعه منطقه سیستان ضمن تبریک فرا رسیدن ماه رجب و گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بر لزوم تلاش برای ایفای نقش راهبری در جامعه توسط ائمه جمعه و ایجاد هماهنگی، همکاری و همدلی در سایر قسمت‌ها تاکید کرد واظهار داشت: فعالیت فرهنگی مأموریت اول و ذاتی ائمه جمعه است و باید با رصد مسائل فرهنگی و اجتماعی، پیگیری‌های لازم انجام و با حرکت‌های هوشمندانه در جهت حل مسائل اقدام شود.

 

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان با اشاره به تنوع قومی و قبیله‌ای و وجود مذاهب مختلف در استان، خواستار سعه صدر در برخورد با نظر مخالفان و بالا بردن آستانه تحمل در عین دفاع از مبانی با منطق و استدلال شد و بیان داشت: نیاز است تا در پاسخ به برخی صحبت‌ها و کارها نقدی منصفانه و عالمانه صورت گیرد آن هم با رعایت کامل اخلاق و پرهیز از بدگویی، تا اقناع عمومی ایجاد کند.

 

وی تصریح کرد: ایجاد فضای دو قطبی و دو دستگی، مورد خواست دشمنان و بازی در زمین دشمن است.

 

آیت‌الله محامی در پایان به نکات ارائه شده از سوی ائمه جمعه از جمله استفاده از موقعیت مرز، انتقال آب دریای عمان، معضل فاقدین شناسنامه و فرهنگ غلط مساعده‌گیری، پاسخ و به بیان نکات مد نظر در این راستا پرداخت.

 

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha

اخبار