خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 8625
۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۴:۰۳
معاون رئیس جمهوری افغانستان؛

دولت افغانستان از کمک ایران در مهار آتش سوزی هرات قدردانی کرد

دولت افغانستان از کمک ایران در مهار آتش سوزی هرات قدردانی کرد
معاون رئیس جمهوری افغانستان ازدولت جمهوری اسلامی ایران بخاطر کمک به اطفای حریق و اجازه دادن به ورود صدها کامیون به خاک آن کشور برای مصون ماندن از آتش سوزی تقدیر کرد.

به گزارش اس.بی پرس، امرالله صالح امروز یکشنبه در صفحه فیسبوک خود نوشت از کمک نیروهای امدادی و آتش نشانی ایران برای کمک به خاموش کردن آتش سوزی در هرات سپاسگزاریم .

 

معاون رئیس جمهوری افغانستان، استاندارد نبودن خدمات رسانی در گمرکات و مرزهای این کشور را یکی از مشکلات اساسی عنوان کرد و اظهار داشت قرادادی با یک شرکت معتبر خارجی برای استاندارد سازی تاسیسات و خدمات رسانی در گمرکات این کشور امضا می شود.

 

وی اظهار داشت با اینکه حجم تجارت با همسایه ها افزایش یافته ولی زیرساخت ها و امکانات متناسب با حجم مبادلات توسعه نیافته است.

 

صالح گفت که در هشت ماه گذشته تلاش زیادی برای تشویق شرکت های خارجی برای سرمایه گذاری در گمرکات صورت گرفته است.

 

وی  تصریح کرد تاکنون یک شرکت بزرگ بین المللی و چند کشور وعده سرمایه گذاری در گمرکات را  داده اند.

 

ساعت ۱۳ روز  ۲۵ بهمن ماه انفجار بزرگی در تاسیسات گمرکی اسلام‌قلعه افغانستان واقع در مقابل گمرک مرزی دوغارون شهرستان تایباد در شرق خراسان رضوی رخ داد.

 

انفجار اولیه بخاطر حضور تانکرهای حامل سوخت و گاز در منطقه به دهها انفجار پی در پی و آتش سوزی بسیار گسترده‌ای انجامید لذا والی هرات بلافاصله از استاندار خراسان رضوی درخواست کمک کرد.

 

استاندار خراسان رضوی علاوه بر صدور سریع دستور به نهادهای امدادی برای گسیل به سمت منطقه آسیب‌دیده، عصر دیروز به بازدید مرز دوغارون رفت. 

 

۶۵ آتش‌نشان از شهرهای تایباد، تربت‌جام، باخرز، فریمان و خواف با ۲۰ دستگاه خودروی سنگین و چهار خودروی نیمه‌سنگین آتش‌نشانی از عصر دیروز تاکنون از دو جبهه شرقی و غربی عملیات مهار آتش گسترده و انفجارهای پی در پی در اسلام‌قلعه افغانستان را انجام داده‌اند. 

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha