خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 8655
۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۰:۲۸
آغاز رزمایش امنیت دریایی ایران و روسیه؛

رزمایش کمربند امنیت دریایی در آبهای دریای عمان

رزمایش کمربند امنیت دریایی در آبهای دریای عمان
رزمایش دریایی مشترک ایران و روسیه در آب های شمال اقیانوس هند آغاز شد.

به گزارش اس.بی پرس، رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی ایران و روسیه با حضور یگان‍ های سطحی و پروازی نیروی دریایی ایران و روسیه در شمال اقیانوس هند آغاز شد.

 

مراسم استقبال از ناوگروه روسی شرکت کننده در رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی ایران و روسیه ۲۰۲۱ توسط یک فروند شناور نیروی دریایی ارتش و یک فروند شناور نیروی دریایی سپاه پاسداران انجام شد.

 

مراسم استقبال از ناوگروه کشور روسیه متشکل از فریگت Stoiky و ناو سوخت رسان Kola که برای شرکت در رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی ایران و روسیه ۲۰۲۱ وارد آب‌های سرزمینی کشورمان شده اند، توسط دو فروند شناور از نیروی دریایی ارتش و نیروی دریایی سپاه انجام شد.

 

بعد از آیین استقبال در دریا ، یگان‌های میهمان به موقعیت‌های لنگر از پیش تعیین شده هدایت گردیدند و سپس فرماندهان ارشد ناوگروه روس و تیم‌های افسران عملیات و مخابرات آن‌ها توسط ترابری دریایی به بندر شهید بهشتی چابهار منتقل و حضور در جلسه توجیهی رزمایش موارد مهم را به ویژه در خصوص سریال‌های تیراندازی را به بحث و بررسی قرار دادند و در نهایت پس از انجام هماهنگی‌های لازم و رفع ابهامات احتمالی مجددا به یگان‌های تابعه در لنگرگاه مراجعت نمودند.

 

امیر دریادار دوم «غلامرضا طحانی» سخنگوی رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی ایران و روسیه گفت: در این رزمایش علاوه بر یگان‌های سطحی و پروازی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروی دریایی سپاه پاسداران، یگان‌های شناور روسیه متشکل از ناوشکن Stoiky، ناو لجستیکی KoLa و یک فروند بالگرد حضور دارند.

 

وی افزود: رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی ایران و روسیه ۲۰۲۱ با شعار «همکاری جمعی در دریا برای امنیت تجارت دریایی» و در منطقه‌ای به وسعت ۱۷ هزار کیلومتر با پیام صلح و دوستی برگزار می‌شود.

 

دریادار دوم طحانی افزود: هدف از برگزاری این رزمایش تحکیم امنیت و مبانی آن در منطقه و گسترش همکاری‌های دو جانبه میان دو کشور است. این رزمایش برابر برنامه‌های از پیش تعیین شده در شمال اقیانوس هند گسترش خواهد داشت.

 

سخنگوی رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی ایران و روسیه ادامه داد:  تمرین‌های تاکتیکی متنوعی از جمله نجات شناور دچار حریق، آزادسازی شناور مورد تعرض قرار گرفته، تیراندازی علیه اهداف مشخص ، تیراندازی شبانه به اهداف هوایی و سایر تمرینات تاکتیکی و عملیاتی در این رزمایش پیش‌بینی شده است.

 

وی گفت: از اهداف این رزمایش می‌توان به تقویت امنیت تجارت دریایی بین المللی و مقابله با دزدی دریایی و تروریسم دریایی و تبادل اطلاعات در حوزه امداد و نجات دریایی و تبادل تجربیات عملیاتی و تاکتیکی اشاره کرد.

 

 

انتهای پیام/

نظرات شما

capcha