خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 8675
۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۳:۴۰
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛

افزون‌بر ۳۵ هزار نفر در کتابخانه‌های عمومی سیستان و بلوچستان عضو هستند

افزون‌بر ۳۵ هزار نفر در کتابخانه‌های عمومی سیستان و بلوچستان عضو هستند
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی سیستان و بلوچستان گفت: ۳۵ هزار و ۶۱۰ نفر در ۷۸ کتابخانه عمومی این استان عضویت دارند.

به گزارش اس.بی پرس، حامد زارعی بیان کرد: هم‌اینک از ۷۸ کتابخانه موجود در سیستان و بلوچستان ۶۲ کتابخانه نهادی و ۱۶ باب مشارکتی است.

 

وی کمبود زیربناهای کتابخانه‌ای را از جمله مشکلات نهاد کتابخانه‌های عمومی سیستان و بلوچستان ذکر کرد و افزود: زیربنای کتابخانه به ازای هر ۱۰۰ نفر از جمعیت استان ۶۰ سانتی مترمربع است که براساس سند نهضت مطالعه مفید و افق سال ۱۴۰۴ باید این میزان به هشت مترمربع برای هر ۱۰۰ نفر برسد.

 

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی سیستان و بلوچستان گفت: هم‌اینک ۲۴۳ هزار و ۶۵۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های استان موجود است.

 

وی با اشاره به برنامه تجلیل راویان بالندگی بیان کرد: ۲ نفر از راویان بالندگی به ‌مناسبت چهل و دومین بهار پیروزی انقلاب اسلامی در زاهدان تجلیل شدند.

 

زارعی ادامه داد: استفاده از ظرفیت شعر و هنر می‌تواند مفاهیم انقلاب را بدون واسطه به مخاطب ارائه دهد و با او ارتباط برقرار کند و از این فرصت برای ترویج گفتمان انقلاب استفاده کرد.

 

وی با اشاره به کمبودهای موجود در زمینه کتابخانه‌ها در سیستان و بلوچستان گفت: این کمبودها در زمینه سخت افزاری نظیر زیربنا، تعداد کتابخانه‌ها، کتاب‌ها و هم در زمینه نرم افزاری نظیر کامپیوتر، سیستم‌های جدید کتابخانه‌ها و ارتباطات اینترنتی است.

 

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی سیستان و بلوچستان تاکید کرد: ضروریست در کنار گسترش زیر ساخت‌های کتابخانه‌ای در استان همه دستگاه‌ها همکاری کنند تا با ارائه مشوق‌ها، زیباسازی کتابخانه‌ها برای ایجاد انگیزه و فرهنگ سازی سرانه مطالعه افزایش یابد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد