خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 8680
۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۸:۴۰
استاندار سیستان و بلوچستان:

یک میلیارد دلار برای توسعه بندر چابهار هزینه شده است

یک میلیارد دلار برای توسعه بندر چابهار هزینه شده است
استاندار سیستان و بلوچستان افزود: برای توسعه بندر چابهار یک میلیارد دلار هزینه شده و ۱۶ کارگاه عمرانی در حال کار است و ۶ کارگاه دیگر هم اضافه خواهد شد.

به گزارش اس.بی پرس، احمدعلی موهبتی شب گذشته ۲۸ بهمن ماه در نشست شورای اداری سیستان وبلوچستان در چابهار اظهار کرد: اقدامات بسیار خوب از جمله گازرسانی، روکش آسفالت و آبرسانی در استان حکایت از توجه مسوولان دارد و علاوه بر اینها فعال شدن مرز ریمدان و بعدها فعال شدن مرزهای کوهک و پسابندر از دیگر فعالیت ها و خدمات دولت در منطقه است.

 

استاندار سیستان وبلوچستان بیان کرد: منطقه آزادچابهار با زیرساخت ها و داشتن مرز هوایی، زمینی و دریایی باید برای توسعه کل استان و منطقه نقش آفرینی کند.

 

وی با بیان اینکه در پتروشیمی قرار بود ۲۰ میلیارد سرمایه گذاری شود ولی محقق نشدافزود: سرمایه گذاران را باید تکریم و شرایط را فراهم کرد تا فعالیت اقتصادی و سرمایه گذاری انجام دهند.

 

موهبتی خاطرنشان کرد: همه مدیران کل در روزهای سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه اول هر ماه در چابهار حضور داشته باشند.

 

مدیرعامل منطقه آزادچابهار نیز افزود: در دو سال اخیر مهیا کردن فضا برای استقرار ادارات کل و تسری قانون فراهم و بسیاری از امور تسهیل شده است.

 

عبدالرحیم کردی بیان کرد: تفکیک وظایف و پیگیری مشکلات، صدور احکام برخی مدیران، تهیه طرح جامع، استقرار هیات تطبیق مصوبات شوراهای شهر و روستا چابهار بخشی از موارد مهم انجام شده است.

 

وی اظهار کرد: در محدوده ۱۴ هزار هکتاری خدمات سرمایه گذاری و واگذاری زمین بصورت هوشمند انجام می شود و اراضی مختلف بصورت شفاف برای اجرای هر طرحی آماده شده است.

 

وی افزود: تمام خدمات شهرسازی با یک سامانه هوشمند انجام می شود و پرونده های ملکی برای واگذاری دارای اطلاعات کامل است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha