خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 8719
۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۰۸:۳۴
عضو کمیسیون تلفیق بودجه 1400 مجلس شورای اسلامی؛

دولت سهم بیش‌تری از دیون خود را به تأمین اجتماعی می‌پردازد

دولت سهم بیش‌تری از دیون خود را به تأمین اجتماعی می‌پردازد
عضو کمیسیون تلفیق بودجه 1400 مجلس شورای اسلامی گفت: در لایحه بودجه سال آینده کشور، دولت سهم بیش‌تری از دیون خود را به سازمان تأمین اجتماعی می‌پردازد.

به گزارش اس.بی پرس، حسینعلی حاجی دلیگانی بیان کرد: در لایحه بودجه سال آینده کشور، دولت سهم بیش‌تری از دیون خود را به سازمان تأمین اجتماعی می‌پردازد.

 

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در دو مرحله اصلاحیه لایحه بودجه ۱۴۰۰ دربند واو تبصره بودجه درمجموع، اختصاص ۱۵۰هزار میلیارد تومان برای صندوق پیشنهاد کردیم که بین ۷۰ هزار تا ۹۰ هزار میلیارد تومان به رد دیون دولت به این سازمان مربوط می‌شود.

 

وی در جلسه صبح پنج‌شنبه مشخص خواهد شد که رقم قطعی دیون دولت به صندوق تأمین اجتماعی که ۴۵ میلیون بیمه‌گذار دارد چقدرخواهدبود.

 

حاجی‌دلیگانی به تائید یک پیشنهاد خود در لایحه بودجه سال آینده اشاره کرد که دولت از سهم ۱۴.۵ درصد درآمدهای صادرات نفت خام،گاز و میعانات ۵۰۰ میلیارد تومان برای گازرسانی به سیستان و بلوچستان، مناطق کوهستانی و صعب‌العبور اختصاص داده است.

 

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: پیش‌تر در اصلاحیه بودجه مبلغ ۲ هزار میلیارد تومان برای گازرسانی به سیستان و بلوچستان پیشنهاد داده بودیم که این مبلغ در لایحه بودجه حذف‌ شده بود.

 

وی اظهار داشت: به‌موجب مصوبه کمیسیون تلفیق، منابع حاصل از مازاد فروش بیش از 1.5 میلیون بشکه نفت در روز برای طرح‌های تملک دارایی سرمایه و توسعه زیرساخت‌های آموزشی و دانشگاهی، حمل‌ونقل عمومی، تولید، دولت الکترونیک، سلامت، حفظ محیط‌ زیست، آب و فاضلاب، بافت فرسوده، بازآفرینی شهری و تحقیقات بخش کشاورزی به‌ویژه در حوزه دانش‌بنیان هزینه خواهد شد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha