خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 8728
۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۸:۰۰
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان

سطح گلخانه‌های میرجاوه به ۶٢هکتار افزایش می‌یابد 

سطح گلخانه‌های میرجاوه به ۶٢هکتار افزایش می‌یابد 
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: سطح گلخانه‌های شهرستان مرزی میرجاوه با افزوده شدن هفت هکتار جدید به ۶۲ هکتار می‌رسد.

به گزارش اس.بی پرس، اردشیر شهرکی بیان کرد: میرجاوه یکی از مناطق مستعد کشاورزی سیستان و بلوچستان است که از آن می‌توان با توجه به مرزی بودن برای توسعه گلخانه‌ها و صادرات محصولات کشاورزی بهترین بهره را برد.

 

وی ادامه داد: هم‌اینک سیستان و بلوچستان ٣٠٠ هکتار فضای گلخانه‌ای با تولید بیش‌از ۴۵ هزارتن را داراست.
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: توسعه گلخانه‌ها به دلیل مصرف بهینه آب، افزایش راندمان تولید و استفاده بهینه از منابع موجود در اولویت این سازمان قرار دارد.

 

وی بیان کرد: بیش‌از ۸۰ درصد گلخانه‌های شهرستان میرجاوه به کشت گوجه‌فرنگی اختصاص دارد که بخش قابل توجه‌ای از گوجه‌فرنگی تولید شده این منطقه به دلیل کیفیت بالا به کشورهای حوزه خلیج فارس و روسیه صادر می‌شود.

 

شهرکی افزود: برای ایجاد و توسعه گلخانه به متقاضیان تسهیلات کم بهره با باز پرداخت طولانی مدت پرداخت و در اسرع وقت نسبت به صدور موافقت اصولی آنان اقدام خواهد شد.

 

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه بیشترین سطح گلخانه میرجاوه در بخش لادیز و در دامنه جنوبی تفتان قرار گرفته و دمای آن منطقه ۶ تا هفت درجه پایین‌تر از این شهر است و میزان سوخت کشاورزان منطقه مانند مناطق گرمسیری محاسبه می‌شود ضروری است شرکت فرآورده‌های نفتی به منظور حمایت از کشاورزان و جلوگیری از کاهش تولید نسبت به افزایش سهمیه سوخت گلخانه‌داران اقدام کند.

 

مدیرجهاد کشاورزی میرجاوه خاطر نشان کرد: این شهرستان دارای افزون‌بر هفت هزار هکتار زمین زراعی و سه هزار هکتار باغ میوه است.

 

میرجاوه در فاصله ۷۵ کیلومتری شرق زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان و در همسایگی کشور پاکستان واقع شده است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha