خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 8750
۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۱:۰۶
سردار مهدی معصوم بیگی؛

کشف قاچاق در حوزه صنعت هوایی افزایش ۳۵ درصدی دارد

 کشف قاچاق در حوزه صنعت هوایی افزایش ۳۵ درصدی دارد
رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اعلام اینکه پلیس فرودگاه‌ها در سال جاری موفق عمل کرده است، از افزایش ۳۵ درصدی کشف کالا و ارز قاچاق در حوزه صنعت هوایی و کاهش ۳۲ درصدی سرقت در فرودگاه‌های کشور خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، سردار مهدی معصوم بیگی در همایش فرماندهان پلیس فرودگاه‌های سراسر کشور که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد اظهارکرد: پلیس فرودگاه تخصصی ترین مجموعه پلیس پیشگیری ناجا محسوب می شود که بزرگ ترین افتخار آن تامین امنیت مطلوب ۵۹ فرودگاه فعال کشور برای تردد با آرامش میلیون ها مسافر داخلی و خارجی و صنعت حمل و نقل هوایی است.

 

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه طی ۱۰ ماهه سال ۹۹ نزدیک به ۲۳ میلیون مسافر داخلی و خارجی از فرودگاه های کشور تردد کرده اند، گفت: در این بازه زمانی بیش از ۲۳۰ هزار سورتی پرواز نیز انجام شده که تامین نظم و امنیت این تعداد از مسافران با توجه به تلاش شبانه روزی کارکنان پلیس فرودگاه قابل تقدیر است.

 

وی با تاکید بر اینکه رفتار، کردار و گفتار پلیس فرودگاه باید اسلامی و استاندارد باشد، اظهارکرد: اولین برخورد و مواجهه مسافران داخلی و خارجی صنعت هوایی کشور هنگام ورود و خروج از پایانه های هوایی با کارکنان پلیس فرودگاه های کشور است. لذا پلیس فرودگاه، معرف چهره پلیس کشور است و ایجاب می کند شان و منزلت پلیس تراز انقلاب اسلامی حفظ و رعایت شود.

 

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه فرودگاه‌های کشور نقش مهم و منحصر به فردی را در ماموریت انتظام بخشی به صنعت هوایی کشور بر عهده دارند و این مهم ضرورت توجه به پلیس تخصصی فرودگاه را دو چندان کرده است، گفت: مستمر بودن امور آموزشی، تیزهوشی و خدمت جهادی همچنین بهره گیری از فناوری های نوین و تلاش برای هوشمندسازی پلیس فرودگاه، موفقیت بیش از پیش پلیس فرودگاه های پلیس پیشگیری ناجا را فراهم کرده است که از این بابت قدردان زحمات فرماندهان، مدیران و کارکنان ولایی و پرتلاش مجموعه بزرگ پلیس فرودگاه های کشور هستیم.

 

معصوم بیگی تشدید اقدام‌های کنترلی با هدف پیشگیری و مقابله با خروج کالا و ارز غیر مجاز از مرزهای هوایی کشور را از جمله ماموریت های مهم این پلیس ارزیابی و تصریح کرد: افزایش ۳۵ درصدی کشف کالا و ارز قاچاق در ۱۰ ماهه سال جاری گویای ممتاز و موثر بودن فعالیت‌های پلیس فرودگاه در حفظ امنیت اقتصادی کشور است. ضمن اینکه با اقدامات موثر پیشگیرانه، ۳۲ درصد سرقت در فرودگاه های کشور در این مدت کاهش یافته است.

 

وی جلوگیری از جا به جایی مواد مخدر از مرزهای هوایی کشور را یکی از حساس ترین ماموریت های پلیس فرودگاه دانست و گفت: با هوشیاری کارکنان بیش از یک تن انواع مواد مخدر در این بازه زمانی کشف شده است.

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس، معصوم بیگی افزود: آمارها و بررسی عملکرد بیانگر جهت گیری صحیح و هدف گذاری های مناسب در  پلیس فرودگاه است و از تلاش های سردار "حسن مهری" و سایر روسای پلیس فرودگاه های سراسر کشور قدردانی می‌شود.

 

وی در پایان گفت: پیش نیاز فعالیت صنعت هوایی، امنیت است بنابراین لازم است همه سازمان های مسئول در توجه به این مهم که "امنیت" و "پرواز" جدایی ناپذیر هستند اهتمام ویژه ای به توسعه همکاری با پلیس پیشگیری داشته باشند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : ISNA.IR

نظرات شما

capcha