خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 8775
۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۰:۲۷
واکنش هنرمندان به قرار گرفتن در اولویت برای واکسیناسیون؛

ما هم مانند مردم هستیم

ما هم مانند مردم هستیم
برخی هنرمندان نسبت به در اولویت قرار گرفتنشان برای دریافت واکسن کرونا واکنش نشان دادند.

به گزارش اس.بی پرس، انتشار نامه روابط عمومی سازمان نظام پزشکی و درخواست قراردادن برنامه‌سازان هنری در کنار کادر درمان برای دریافت واکسن کرونا با واکنش‌های زیادی مواجه شد.

 

 

 

 

گفته می‌شد فاطمه معتمد آریا و حمید فرخ نژاد برای دریافت واکسن تلاش‌های زیادی کردند که البته معتمد آریا آن را تکذیب کرد.

فاطمه معتمدآریا در بیانیه‌ای کوتاه نوشته است:

«اینجانب، فاطمه معتمدآریا، خبر مربوط به هرگونه فعالیت خود در ارتباط با درخواست اولویت واکسیناسیون هنرمندانه سینما را اکیدا تکذیب می‌کنم. با وجود از دست رفتن بسیاری از هنرمندان تکرار ناشدنی سینما به دلیل ابتلا به کرونا، اولویت را شروع واکسیناسیون گسترده و بدون اتلاف وقت همه مردم ایران می‌دانم»


پدرام شریفی درباره این نامه نوشت: «در کنار ما که در شرایط بسیار پرخطر مشغول کار هستیم، بسیار انسان‌های دیگر در این سرزمین، همانند ما و همکاران ما (در همه‌ی گروه‌های درگیر تولید فیلم و سریال) در حال کسب درآمد برای گذران زندگی خود هستند. ممنون که متوجه شرایط سخت ما در هنگام تولید یک فیلم هستید (که بدون ماسک مجبور به ایفای نقش خود هستیم)، اما خون ما رنگین‌تر از آن آدمی نیست که مجبور است با مترو به سر کار خود برود، مجبور است سوار تاکسی شود و امیدوار باشد که کنار دستی او کرونا نداشته باشد. من به آن سربازی فکر می‌کنم که در خوابگاه می‌خوابد و مجبور است دو سال در این شرایط خدمت کند. من از توجه شما متشکرم، اما ترجیح می‌دهم از شما درخواست کنم تا شرایط واکسن زدن را برای همه‌ی مردم به همان اولویتی که در جهان برقرار است انجام دهید»

 

هانیه توسلی بازیگر سینما و تلویزیون درباره این نامه نوشت: «خیلی پیشنهاد عجیب و غیرمنطقی است. کادر درمان در اولویت هستند و بعد سالمندان و بیمارانی که بیماری زمینه‌ایی دارند؛ و بهترین روش طبق استاندارد جهانی»

 

علیرضا وهاب زاده مشاور وزیر بهداشت هم در توئیتی نوشت «سلبریتی محترم اولویت تزریق واکنس کرونا با پرسنل بیمارستان ها، بیماران و سالمندان است
لطفا تقاضای خارج از نوبت نکنید
حتی شما حامی انتخاباتی ۱۴۰۰»

 

لیلا اوتادی در صفحه شخصی اش با انتشار تصویر توییت وهاب زاده نوشت: «گرچه که با حمایت همان سلبریتی‌هایی که دم انتخابات نطق شان باز می‌شود، در منصب‌ها جاخوش کرده اند، اما…
سخن کاملا منطقی ست، هنرمندان هیچ ارجحیتی برمردم عادی ندارند.

من به شخصه تا کل ۸۰ میلیون نفر ایرانی در دورترین نقاط و روستا‌ها واکسن نزنند، از زدن واکسن معذورم، من ۸۰ میلیون و یکمین نفر خواهم بود.
به امید سلامتی و سرافرازی ایران و ایرانی»

 

انسیه شاه حسینی کارگردان ، گفت: دریافت واکسن بستگی به شرایط دارد. به شخصه در حادترین شرایط ترجیح می‌دهم آخرین نفری باشم که واکسن دریافت می‌کند؛ چراکه دیدیم بچه‌های جنگ موقعیتی بسیار خطرناکتر را تجربه می‌کردند و روی مین می‌رفتند؛ پس طاقت می‌آورم، سختی اش را به جان می‌خرم و خودم را در اولویت نمی‌دانم.

 

وی افزود: از دو جنبه می‌توان به این جریان نگاه کرد.  برخی بازیگران داخل خانه و جلوی آینه نشستند و مشغول آرایش کردن هستند؛ این‌ افراد نباید در اولویت زدن واکسن قرار بگیرند. برخی از سریال‌ها هستند که به عنوان نمونه باید برای شب عید آماده شوند یا بعضی از فیلم‌های سینمایی که برای ارتزاق ناچار به کار کردن خواهند بود. به این‌ها می‌توان نوع دیگری نگاه کرد.

 

این کارگردان بیان کرد: برخی‌ها به این علت که سلبریتی هستند و بر زمین منت می‌گذارند و فکر می‌کنند، چون در ایران هستند باید به آن‌ها افتخار کرد. آن‌ها لیاقت دریافت واکسن کرونا را ندارند.

 

شهرام مسلخی تهیه کننده و کارگردان سینما هم اظهار کرد: اگر واکسنی وجود داشته باشد اولویت با کادر درمان است. دو نفر از نزدیکانم پرستار هستند؛ یکی در بخش کرونا کار می‌کند و هنوز واکسن نزده است. اگر واکسنی باشد خوشحال می‌شویم به ما هنرمندان هم بدهند.

 

هنرمندان دیگری مانند نوید محمدزاده، پرویز پرستویی، حسین پاکدل، سیما تیراندازو ... با درخواست اولویت قرار دادن واکسیناسیون هنرمندان مخالفت کردند.

 

 

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.ir

نظرات شما

capcha