خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 8784
۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۱:۵۰
حبیب الله دهمرده؛

نیروگاه های جدید بادی در منطقه سیستان احداث شود

نیروگاه های جدید بادی در منطقه سیستان احداث شود
 نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی بر لزوم استفاده از ظرفیت بادهای ۱۲۰ روزه منطقه سیستان به منظور تولید برق و صادرات آن تاکید کرد.

 به گزارش اس.بی پرس، حبیب الله دهمرده گفت: منطقه سیستان از دیرباز با مشکل طوفان‌های ۱۲۰ روزه که تا ۲۰۰ روز هم ادامه پیدا می‌کند مواجه است، اما این پدیده با اینکه تهدیدی جدی برای منطقه است ظرفیتی عظیم برای تولید برق در منطقه هم محسوب می‌شود.

 

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی گفت: منطقه «میل نادر» یکی از مناطق مستعد برای تولید برق در منطقه سیستان است و به محل وقوع تونل‌های بادی در جهان معروف است.

 

وی با بیان اینکه باید چندین نیروگاه مانند نیروگاه «میل نادر» منطقه ایجاد شود، افزود: در این راستا یکی از سرمایه گذاران برای ساخت نیروگاه برق و احداث توربین‌های بادی در منطقه اعلام آمادگی کرده است.

 

دهمرده تصریح کرد: با سرمایه گذاری در این بخش می‌توان از نعمت طبیعی و خدادادی باد در جهت تولید برق و صادرات آن به دو کشور همسایه افغانستان و پاکستان استفاده کرد.

 

وی گفت: سیستان و بلوچستان می‌تواند بسیاری از نیازهای کشورهای افغانستان و پاکستان در بخش برق و تولیدات کشاورزی و صنعتی را تأمین کند.

 

نماینده مردم سیستان در مجلس بیان کرد: با تولید برق و صادرات آن به کشور افغانستان می‌توانیم چالش‌هایی موجود در بحث آب رودخانه هیرمند را هم با رایزنی مرتفع کنیم.

 

وی تصریح کرد: از دولت تقاضا می‌شود تا مجوزهای لازم در این خصوص صادر شود تا زمینه برای بهره برداری هرچه بهتر از ظرفیت‌های بادی در منطقه فراهم شود.

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha