خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 8805
۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۰:۱۹
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان؛

صادرات از پایانه‌های مرزی سیستان و بلوچستان از مرز یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن گذشت

صادرات از پایانه‌های مرزی سیستان و بلوچستان از مرز یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن گذشت
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: یک میلیون و 338هزار و 528 تن کالا توسط 57 هزار و 268 دستگاه کامیون در 11 ماهه سال جاری از طریق پایانه های مرزی میلک و میرجاوه به کشورهای افغانستان و پاکستان صادر شد.

به گزارش اس.بی پرس، ایوب کرد با بیان اینکه سیمان، بنزین، مواد غذایی، گاز مایع و قیرعمده کالاهای صادر شده از مرزهای زمینی این استان را تشکیل می دهند، افزود: بیشترین سهم صادرات این مدت با 728 هزار و 467 تن به پایانه مرزی میلک اختصاص دارد. 

 

وی ادامه داد: سیستان ‌و بلوچستان یکی از استان‌هایی است که بیشترین مرزهای خاکی و آبی را دارد سابقه تاریخی این استان در مبادلات تجاری و قرار داشتن در مهم‌ترین مسیر تجاری دنیای قدیم(جاده ابریشم) و نیز مراودات قومی و فرهنگی و اجتماعی مرزنشینان با کشورهای همسایه این استان پهناور کشورمان را همواره در یک موقعیت صادراتی خاص قرار داده است.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان حجم واردات از پایانه های مرزی استان در 11 ماهه سال جاری 63 هزار و 515 تن و ترانزیت را 576 هزار و 190 تن ذکر کرد.

 

کرد اصلی ترین قابلیت توسعه سیستان و بلوچستان را تجارت خارجی، ترانزیت و حمل و نقل عنوان کرد و گفت: با وجود شیوع ویروس کرونا، هم مرزی با کشورهای صادرات‌ پذیر سبب شده تا این استان بهترین گزینه برای صادرات انواع کالاهای تولید داخل به کشورهای افغانستان و پاکستان باشد به طوری که در حال حاضر به طور متوسط روزانه ۴73 دستگاه کامیون در پایانه مرزی میلک و میرجاوه تردد می‌نمایند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha