خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 8807
۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۰:۵۶

استقبال لاشخورها از شلوغی سراوان/ رضا ربع پهلوی باز بوی خون شنید

استقبال لاشخورها از شلوغی سراوان/ رضا ربع پهلوی باز بوی خون شنید
بازهم به دنبال برخی اتفاقات داخلی در ایران که این بار در سراوان رخ‌داده، رضا ربع پهلوی که تمام تلاشش را برای تحریم آمریکا علیه ایران گذاشت، همچون لاشخوری گرسنه به دنبال جنازه است.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، پهلوی چندم در صفحه توییتر خود نوشته است: «سوخت بری انتخاب هم‌میهنان بلوچ مظلوم ما در سیستان و بلوچستان نیست، این جمهوری اسلامی است که مردم محروم استان‌های مرزی ایران را به کارهای خطرناکی چون سوخت بری و کولبری وادار کرده و خود نیز آنها را به گلوله می‌بندد.


شاهزاده خود خوانده دیگر مردم ایران را بسیار فراموش‌کار فرض کرده است. سابقه کثیف پدران ربع پهلوی و دیگر اعضای خاندانش در خیانت و جفا به مردم ایران که خود مثنوی هفتاد من است، اما جهت یادآوری مواضع مشمئزکننده نامبرده، به دو اظهارنظرش در دو مقطع زمانی در دو سال گذشته می‌پردازیم.


ربع پهلوی، در آذرماه سال ۹۷ یک سخنرانی در موسسه واشنگتن کرد و از دولت ترامپ خواست تا با ضبط اموال ایران، کمک مالی بیشتری در اختیار نیروهای اپوزیسیون برانداز قرار دهد. او در این سخنرانی برای بار چندم خواستار اعمال تحریم‌های هدفمند علیه ایران شد. البته او چند پیش‌ازاین نیز در جریان روابط پنهان که بعداً رسانه‌ای شد از سعودی‌ها درخواست کمک مالی کرده بود.


کاربران مجازی آن زمان در پاسخ به اظهارات رضا پهلوی نوشتند: «خلاصه حرف‌های پهلوی: اونایی که بابام سال ۵۷ برد تموم شده، اموال مردم را توقیف کنید بدید خرج کنیم، مردم رو هم هدفمند تحریم کنید تا جیکشون در نیاد.»


نامبرده در آذرماه سال ۱۳۹۸ نیز درحالی‌که تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران باعث به وجود آمدن مشکلات فراوان برای مردم شده و حتی بیماران و کودکان نیز از این سیاست خصمانه در امان نبودند، در مصاحبه با نشریه آمریکایی نیوزویک، مدعی شد مردم ایران تحریم‌های آمریکا را درک و از آن قدردانی می‌کنند!


همان زمان کاربری با نام علی نصری در واکنش به اظهارات وقیحانه ربع پهلوی نوشت: «رضا پهلوی که به گفته خودش در ۱۸ سالگی ۶۲ میلیون دلار از ایران برده (درزمانی که قیمت متوسط خانه در آمریکا ۴۵ هزار دلار بود) و دو نسل تمام خاندان و آقازادگانش بدون روز کار، همچنان شاهانِ زندگی می‌کنند به نشریه نیوزویک گفته که مردم ایران تحریم‌های ترامپ را درک می‌کنند.»


حالا رضا ربع پهلوی که واژه لاشخور شدیداً برازنده‌اش است، در پی اتفاقات سراوانِ بلوچستان که احتمال بسیار تا پیش‌ازاین نامش را هم نشنیده بود، نوشته است: «خیزش مردم شجاع سراوان علیه ظلم و ستم بی‌پایان این رژیم شایسته تقدیر و همراهی ماست باور دارم که در ایران آباد و آزاد فردا سیستان و بلوچستان طعم رونق و رفاه را خواهد چشید.»


گویا در ماجرای حوادث مرز بم پشت در سراوان که دو هم‌وطن بلوچ کشته‌شده‌اند، بوی خون به مشام ربع پهلوی رسیده و او را چنان سرمست کرده است که به امید جنازه‌های بیشتر، چنین با شور و شعف توییت می‌زند. این ذات لاشخورها است، در شلوغی‌ها و درگیری‌ها به نظاره می‌نشینند تا شاید جنازه‌های بیشتری به چنگ بیاورند.


انتهای پیام/#
 

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha