خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 8816
۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۴:۱۶
وزارت دفاع افغانستان؛

۵۷ عضو گروه طالبان در افغانستان کشته شدند

۵۷ عضو گروه طالبان در افغانستان کشته شدند
وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته ۵۷ عضو گروه طالبان در استان‌های قندهار، فاریاب و کاپیسا کشته و شماری دیگر هم زخمی شدند.

به گزارش اس.بی پرس، وزارت دفاع افغانستان امروز چهارشنبه در اطلاعیه‌ای نوشت که ۴۲ تن از افراد گروه طالبان در حملات هوایی جنگنده‌های ارتش در استان قندهار کشته شدند.

 

در اطلاعیه آمده است: این حملات در شهرستان‌های پنجوایی، میانشین و ارغنداب صورت گرفته که طی آن ۸ عضو دیگر طالبان زخمی و چهار دستگاه موتورسیکلت و مقداری مهمات و سلاح آنها نیز منهدم شده است.

 

براساس اطلاعیه وزارت دفاع افغانستان، همچنین هفت عضو گروه طالبان در شهرستان خواجه سبز پوش استان فاریاب طی درگیری با نیروهای ارتش کشته و یک نفر دیگر زخمی شدند.

 

۸ تن دیگر از افراد این گروه نیز در استان کاپیسای افغانستان کشته و ۱۲ تن دیگر زخمی شدند.

 

روز گذشته معاون وزارت دفاع افغانستان طی یک نشست در کابل اعلام کرد که در سال ۱۳۹۹ بیش از ۱۸ هزار نفر از اعضای گروه طالبان کشته و بیش از ۱۰ هزار تن دیگر هم زخمی و حدود ۲ هزار نفر از آنها بازداشت شده اند.

 

گزارش سازمان ملل متحد از تلفات غیرنظامیان در سال ۲۰۲۰ نیز بیانگر شدت درگیری‌ها در افغانستان می باشد که براساس این گزارش بیش از ۸ هزار غیرنظامی در این سال در افغانستان کشته و یا زخمی شده اند که گروه طالبان مسئول ۶۰ درصد این تلفات خوانده شده است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha