خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 8830
۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۲۳:۳۵
دولت قدر چنین سرمایه‌های اجتماعی قوی و فهیم را بداند

مردم مسلمان بلوچ، فتنه‌ی طراحی‌شده در خارج از مرزها را ناکام گذاشتند

مردم مسلمان بلوچ، فتنه‌ی طراحی‌شده در خارج از مرزها را ناکام گذاشتند
حالا مردم استان سیستان و بلوچستان، در حالی‌که آخرین رتبه‌ی درآمدی را در کشور دارند، بار دیگر در تلاطم افکار، احساسات و هیجانات، وسط این فضای دودآلود و غبارآلود فتنه، جانانه و با بصیرتی مثال‌زدنی، بر هیجانات لحظه‌ای غلبه کردند و در کنار نظام و دولت‌مردان خود ایستادند.

اس.بی پرس ـ عباس نورزائی: مردم استان سیستان و بلوچستان از دیرباز به خویشتن‌داری و دوراندیشی، شهره بوده‌اند. اگر محدوده‌ی زمانیِ اندکی پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ایران را قلمروی این سخن قرار دهیم، اسلام‌خواهی این مردم موجب شد تا رهبر فعلی انقلاب اسلامی را درست در اوج دوران ستم‌شاهی، چون گلی در گلستان، در میان بگیرند و برای او بهترین خاطرات هم‌جواری را بیافرینند.

 

 

با پیروزی انقلاب اسلامی و درست هم‌زمان با فعالیت گروهک‌های متعدد و متنوع در این استان و القائات فراوان، این مردم در کنار انقلاب و رهبر نظام ماندند و مقاومت کردند و به تثبیت نظام جمهوری اسلامی ایران پرداختند.

 

وقایع متعددی با آشوب‌آفرینی دشمنان انقلاب اسلامی و مردم استان ایجاد شد اما با هوشیاری بزرگان دینی، قومی و روشنفکران و تحصیل‌کردگان، به صفوف وحدت و چسبندگی به نظام اسلامی، نتوانست لطمه‌ای بزننگد.

 

آنگاه که دواعش بر بخش‌هایی از منطقه سیطره یافتند، آنگاه که گروهک جیش‌الظلم بر طبل ضدانسانی و متوهم خود کوبید و دستش را به خون کودک و بزرگ‌سال، شیعه و سنی، فارس و بلوچ آلود، مردم این استان خویشتن‌داری و دوراندیشی کردند و سره را از ناسره بازشناختند.

 

اینک که سه روز از واقعه‌ی مرزی می‌گذرد، ابعاد یک فتنه‌ی روباه‌صفتانه‌ی مرفهین بی‌درد خارج‌نشین روشن شده است، به‌رغم بمباران تبلیغاتیِ از پیش‌طراحی‌شده در فضای مجازی و پشتیبانی هم‌زمان و در لحظه‌ی شبکه‌های ماهواره‌ای آنان، کوبیدن بر طبل قومیت بلوچ و ده‌ها ترفند در نفرت‌‌آفرینی‌ نسبت حافظان جان و مال و نوامیس آنان، وسط این فضای دودآلود و غبارآلود فتنه، جانانه و با بصیرتی مثال‌زدنی موضوع را رصد کردند، بر هیجانات لحظه‌ای غلبه کردند و معدودی خودفروخته و قدرنشناس را وسط ماجرا انگشت‌نما کردند.

 

حالا مردم استان سیستان و بلوچستان، در حالی‌که آخرین رتبه‌ی درآمدی را در کشور دارند، بار دیگر در تلاطم افکار، احساسات و هیجانات، در کنار نظام و دولت‌مردان خود ایستادند.

 

انتظار می‌رود دولت محترم قدر چنین سرمایه‌های اجتماعی قوی و فهیم را دانسته، با برنامه‌ریزی و تلاش انقلابی زیرساخت‌های اقتصادی استان را به گونه‌ای رقم زنند تا دیگر شاهد صحنه‌های کشته‌شدن آحاد جامعه در راه کسب رزق، در تصادفات جاده‌ای، حوادث مرزی و یا رنج دائمی و مستمر معیشت خود نباشیم.

 

انتهای پیام/#
 

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha