خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 8859
۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۳:۵۹
جانشین فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان؛

۲۷۶ کیلوگرم انواع موادمخدر در زاهدان کشف شد

۲۷۶ کیلوگرم انواع موادمخدر در زاهدان کشف شد
جانشین فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان از ناکامی قاچاقچیان و کشف ۲۷۶ کیلوگرم انواع موادمخدر توسط مرزداران هنگ مرزی زاهدان خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، سرهنگ جواد رفیعی بیان کرد: با اشراف اطلاعاتی مرزبانان هنگ مرزی زاهدان مشخص شد یک باند حرفه‌ای قاچاق موادمخدر قصد دارند مقادیر قابل توجهی مواد افیونی را به وسیله خودرو از منطقه مرزی لار وارد کشور کنند که با برنامه‌ریزی دقیق عملیاتی و تشدید اقدامات کنترلی ماموران در نوار مرزی موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.

 

وی افزود: در راستای مقابله با سوداگران مرگ چند تیم پوششی و عملیاتی هنگ مرزی زاهدان به منطقه اعزام و پس از شناسایی مسیرهای احتمالی تردد قاچاقچیان با اجرای طرح مهار و کمین‌های هدفمند منطقه مورد نظر را در کنترل خود قرار داده و قاچاقچیان را شناسایی کردند.

 

جانشین فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه قاچاقچیان قصد داشتند در فرصتی مناسب محموله موادمخدر را وارد کشور کنندتصریح کرد: قاچاقچیان هنگامی که خود را در کمین و محاصره ماموران دیدند اقدام به تیراندازی به سمت مرزداران کردند که با واکنش عملیاتی ماموران روبرو شده و وقتی عرصه را بر خود تنگ دیدند با رها کردن خودرو و محموله موادمخدر از محل متواری شدند.

 

وی ادامه داد: مرزداران در این عملیات موفق شدند ضمن توقیف یکدستگاه خودرو پژو ۲۷۶ کیلو و ۹۰۰ گرم انواع موادمخدر شامل ۱۹۱ کیلوگرم مرفین، ۴۵ کیلو و ۴۰۰ گرم شیشه، ۲۴ کیلو و ۴۰۰ گرم هروئین و ۱۶ کیلو و ۱۰۰ گرم تریاک را کشف کنند.

 

 سرهنگ رفیعی خاطرنشان کرد: مرزداران سیستان و بلوچستان به صورت شبانه‌روزی در مناطق مرزی حضور فعال و گسترده دارند و با هرگونه اعمال خلاف قانون به ویژه شرارت و قاچاق موادمخدر قاطعانه و هوشمندانه برخورد می‌کنند و اجازه ایجاد هیچ‌گونه ناامنی را به مخلان نظم و امنیت نمی‌دهند.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha