خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 886
۱۳۹۸/۱۲/۱۳ - ۱۵:۵۷
توزیع سیلندر گاز با کارت بانکی

دست سود جویان از خرید کپسول گاز قطع شد/شهروندان سهمیه دلخواه را درب منزل دریافت کنند

دست سود جویان از خرید کپسول گاز قطع شد/شهروندان سهمیه دلخواه را درب منزل دریافت کنند
فرماندار زابل گفت: برای جلوگیری از توزیع خارج از شبکه گاز، با کارت بانکی سیلندر گاز توزیع خواهد شد.

به گزارش اس.بی پرس، با شیوع ویروس کرونا و لغو تمامی اجتماعات، در زابل مسئله کمی متفاوت است، صف های طولانی گاز همانند یک ماه گذشته مجدداً پدید آمده و با توجه به ازدحام جمعیت ترس از انتشار ویروس کرونا بیشتر در بین مردم احساس می شود.

 

اما چرا با وجود گرمای نزدیک به ۳۰ درجه همچنان صف های گاز شلوغ است و مردم همچنان تقاضای کپسول گاز دارند، در زابل ب دلیل نبود جایگاه سوخت CNG خودرو ها مجبورند از گاز LPG به عنوان سوخت خوردو استفاده کنند.

 

بعد از گران شدن بنزین نیز تقاضا رانندگان برای تبدیل سوخت از بنزین به گاز بیشتر شده است و همین امر باعث شد تا مصرف گاز به مراتب بالاتر از سال قبل برود که در نتیجه با وجود ورود روزانه گاز در زمستان با کمبود گاز مواجه شویم.

 

تراژدی تلخ صف های گاز به واسطه سوء استفاده در روزهای اخیر مجدداً بر پا شده است که مردم به دلیل ویروس کرونا با ترس بیشتری در این صف ها حضور می یابند.

 

غلامرضا گنجی فرماندار شهرستان زابل در این خصوص گفت: برای جلوگیری از توزیع خارج از شبکه گاز، با کارت بانکی سیلندر گاز توزیع خواهد شد.

 

وی افزود: کلیه شهروندان تا جایی که نیاز دارند می توانند کپسول گاز دریافت کنند که بلافاصله هفت هزار و ۸۰۰ تومان از کارت بانکی آنها کسر خواهد شد و خودرو های فروشنده به بهانه عدم وجود پول نقد نمی توانند بیشتر از این مبلغ از مردم پول دریافت کنند.

 

فرماندار زابل بیان داشت: با توجه به اینکه گاز به مقدار کافی روزانه به منطقه سیستان وارد میشود هیچ کمبودی در این خصوص نداریم لذا از شهروندان تقاضا داریم که سیلندر گاز را درب منزل به تعداد دلخواه دریافت کنند و از تجمع در شرکت های گاز خودداری نمایند.

 

فرماندار زابل بیان داشت: در تلاش هستیم تا بتوانیم قیمت هر سیلندر گاز را نیز تا هزار و ۱۰۰ تومان ارزان تر کنیم که این امر به نفع مردم سیستان خواهد شد.

 

وی دلیل شلوغی صف های گاز را تقاضای بیش از اندازه شرکت های LPG و سایر افرادی که در گذشته به واسطه توزیع خارج از شبکه ، گاز دریافت می کرده اند دانست و افزود: با اعمال قانون دریافت سیلندر گاز از طریق کارت بانکی دست همه سوءاستفاده گران در این رابطه کوتاه شده است و شرکت های گاز نیز دیگر نمی توانند در این خصوص کار شکنی کنند.

 


انتهای پیام/

منبع : oshida.ir

نظرات شما

capcha