خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 8914
۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۰۸:۳۸
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان؛

حدود ۲۲ هزار انواع تجهیزات ایمنی در جاده‌های سیستان و بلوچستان سرقت شد

حدود ۲۲ هزار انواع تجهیزات ایمنی در جاده‌های سیستان و بلوچستان سرقت شد
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: امسال ۲۱ هزار و ۸۷۱ انواع تجهیزات ایمنی به ارزش ۶۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در راه‌های این استان سرقت شده است.

به گزارش اس.بی پرس، ایوب کرد بیان کرد:  نصب علائم و تابلوهای هشداردهنده در مسیرهای ارتباطی یکی از وظایف این اداره‌کل بوده که متاسفانه هر روزه تعداد قابل توجهی از این علائم همچون نرده پل، پایه مسیر نما، تابلوهای اخطاری، انتظامی و اطلاعاتی، چراغ‌های چشمک‌زن و صفحه گاردریل به سرقت می‌رود.

 

وی بیشترین علائم سرقت شده این مدت را پایه صفحه مسیرنما با سه هزار و ۸۸۲ مورد و پایه تابلو کبوتری با یکهزار و ۲۵۳ مورد ذکر کرد و افزود: سرقت این علائم به طور قطع در افزایش تصادفات و تلفات جاده‌ای سیستان و بلوچستان تاثیرگذار است.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان ادامه داد: علائم جاده‌ای سرقت شده با قیمت‌های بسیار اندک فروخته می‌شود در حالیکه این اداره‌کل باید برای خرید و نصب مجدد آن‌ها هزینه‌های سنگینی را از محل اعتباراتی که باید در زمینه بهسازی جاده‌های استان صرف شود متحمل می‌شود.

 

وی خاطر نشان کرد: از مردم تقاضا می‌شود در صورت مشاهده، سرقت و خرید و فروش علائم جاده‌ای، مراتب را فورا به پلیس ۱۱۰ اطلاع یا از طریق تماس با تلفن‌های ۱۴۱ برای رسیدگی فوری گزارش دهند.

 

 
 
انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha