خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 8915
۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۰۸:۴۲
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان؛

دومین قسمت تجهیزات هندی تخلیه و بارگیری وارد بندر چابهار می شود

دومین قسمت تجهیزات هندی تخلیه و بارگیری وارد بندر چابهار می شود
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: قسمت دوم تجهیزات بندری از محل تعهدات ۸۵ میلیون دلاری هندی ها در چابهار، به زودی وارد بندر «شهید بهشتی» می شود.

به گزارش اس.بی پرس، بهروز آقایی بیان کرد: بر اساس قرارداد سرمایه گذاری هند در چابهار، آنها به ورود ۸۵ میلیون دلار تجهیزات در بندر شهید بهشتی متعهد شده‌اند که از این میزان در مرحله نخست ۲ جرثقیل ساحلی ۱۴۰ تنی که از مدرن ترین و با کیفیت ترین تجهیزات بندری به شمار می‌روند، بهمن ماه امسال وارد این بندر شد.

 

وی ارزش تجهیزاتی را که در فاز نخست در بندر چابهار رونمایی شد ۸.۵ میلیون دلار اعلام کرد و افزود: با ورود این تجهیزات قابلیت تخلیه و بارگیری سالانه در بندر شهید بهشتی تا ۲۰ میلیون تن ارتقا پیدا کرده و ۱۰ درصد تعهدات هند در زمینه تجهیزات در این بندر محقق شد.

 

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان اضافه کرد: همانطور که پیش بینی شده بود، کشتی حامل پارت دوم این تجهیزات شامل ۲ دستگاه جرثقیل موبایل ساحلی ۱۰۰ تنی با ارزش ۷.۵ میلیون دلار، ۲۶ اسفند ماه در بندر شهید بهشتی پهلو می‌گیرد و ۲ دستگاه دیگر نیز در نیمه نخست سال ۱۴۰۰ وارد این بندر خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه تا نیمه ۱۴۰۰، ۳۰ درصد از تعهدات ۸۵ میلیون دلاری هند در چابهار، محقق می‌شود، اذعان کرد: با ورود این تجهیزات و با توجه به ظرفیت ایجاد شده در بندر شهید بهشتی دیگر هیچ محدودیتی در تخلیه و بارگیری انواع گروه‌های کالایی وجود نخواهد داشت.

 

وی تصریح کرد: قرارداد سرمایه گذاری هندی‌ها در بندر شهید بهشتی بر اساس توافقنامه ایران، هند و افغانستان، موسوم به چابهار منعقد و در این راستا نشست‌های متعددی به منظور افزایش ترافیک کالا، خرید تجهیزات و تبادلات اقتصادی برگزار شده که انتقال بیش از ۳۰۰ هزار تن کالای ترانزیتی و صادراتی بین بنادر این کشور و بندر چابهار از مهم‌ترین نتایج آن است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha