خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 8927
۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۱:۳۳
مدیرکل کمیته امداد استان؛

بیش از ۵ هزار طرح اشتغال زا در سیستان و بلوچستان اجرا شده است

بیش از ۵ هزار طرح اشتغال زا در سیستان و بلوچستان اجرا شده است
مدیرکل کمیته امداد سیستان و بلوچستان گفت: بیش از ۵ هزار طرح اشتغال زا با اعتباری بالغ بر ۱۹۰ میلیارد تومان و ظرفیت اشتغال بیش از ۸ هزار نفر امسال در این استان اجرا شده است.

به گزارش اس.بی پرس، سید مهدی عبادی بیان کرد: در حال حاضر ۱۶۹ هزار و ۵۶۹ خانواده شامل ۴۲۸ هزار و ۸۲ نفر تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) سیستان و بلوچستان هستند.

 

وی با اشاره به این نکته که یکی از آسیب پذیر ترین قشرهای جامعه زنان سرپرست خانوار هستند، بیان کرد: یکی از اولویت‌های مهم کمیته امداد در برنامه ریزی، توانمندسازی خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد است و از سال‌های گذشته فعالیت‌های مهم و چشم گیری در این زمینه انجام شده است که در این راستا با کمک فنی و حرفه‌ای و جهاد دانشگاهی به ۶ هزار نفر از مددجویان، آموزش‌های اشتغال و توانمندسازی ارائه شده است.

 

مدیرکل کمیته امداد سیستان و بلوچستان افزود: پس از توانمند سازی افراد باید به بحث اشتغال آنها پرداخت، که در این خصوص این نهاد با برنامه ریزی بیش از ۵ هزار طرح اشتغال زایی، بیش از ۸ هزار فرصت شغلی در استان ایجاد کرده است.

 

وی ادامه داد: از همین رو ۶ هزار نفر از مددجویان کمیته امداد سیستان و بلوچستان برای مباحث مختلف آموزش دیده‌اند که بخشی از این افراد وام اشتغال دریافت کرده و کار خود را نیز شروع کرده‌اند.

 

عبادی تصریح کرد: همچنین ۶۰ میلیارد تومان در سال ۹۷ و ۱۸۰ میلیارد تومان در سال ۹۸ برای توانمندسازی و ایجاد فرصت شغلی برای مددجویان از سوی کمیته امداد سیستان و بلوچستان هزینه شده است.

 

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha