خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 8944
۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۳:۲۱
مدیرجهادکشاورزی:

افزون‌بر هفت هزار بهره‌بردار بخش کشاورزی در ایرانشهر فعال هستند

افزون‌بر هفت هزار بهره‌بردار بخش کشاورزی در ایرانشهر فعال هستند
مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر گفت: این شهرستان با داشتن ١٧ هزار هکتار اراضی زراعی و باغی و هفت هزار بهره‌بردار یکی از مناطق مستعد کشاورزی در سیستان و بلوچستان است بطوریکه در چهار فصل سال می‌توان از اراضی منطقه محصولات فصلی و غیر فصل برداشت کرد.

به گزارش اس.بی پرس، مجید فیاضی بیان کرد: امسال کشاورزان شهرستان ایرانشهر حدود سه هزار هکتار از اراضی خود را به کشت گندم اختصاص داده‌اند که برداشت آن از اواخر فروردین ماه آغاز می‌شود.

 

وی بیان کرد: در سال «جهش تولید»کشاورزان ایرانشهری ٣٠ درصد از اراضی زراعی خود را به کشت گندم اختصاص دادند تا نقشی در تولید این محصول استراتژیک داشته باشند.

 

مدیرجهاد کشاورزی ایرانشهر با بیان اینکه افق، مهرگان، سیروان و سارنگ عمده ارقام گندم کشت شده در منطقه هستند افزود: افزون‌بر ۵٠٠ تن بذر گندم و ٧۵٠ تن انواع کود شیمیایی در اختیار کشاورزان ایرانشهری در سال زراعی امسال قرار گرفته است.

 

وی گفت: با هدف افزایش تولید در سطح، استفاده از ارقام گندم با کیفت و نحوه کاشت و برداشت در سال «جهش تولید»، بیش‌از ۵٠ کلاس آموزشی از سوی کارشناسان و مروجان جهادکشاورزی سر مزارع برای کشاورزان برگزار شده است.

 

فیاضی گفت: کشت گندم در ایرانشهر از اواخر آبانماه شروع می‌شود و تا اواخر آذرماه ادامه دارد. 

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha