خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 8956
۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۰۹:۴۲
نماینده مردم خاش خبر داد؛

سیستان وبلوچستان نیازمند منابع آبی پایدار/ لزوم انتقال آب دریا

سیستان وبلوچستان نیازمند منابع آبی پایدار/ لزوم انتقال آب دریا
نماینده مردم خاش، میر جاوه وتفتان گفت: منابع آبی پایدار باید جایگزین منابع محدود زیر زمینی شود و این امر مستلزم آبرسانی از دریای عمان به مناطق مختلف استان سیستان و بلوچستان است.

به گزارش اس.بی پرس، اسماعیل حسین زهی بیان کرد: لازم است تا منابع آبی پایدار جایگزین منابع محدود زیر زمینی شود و این امر مستلزم آبرسانی از دریای عمان به مناطق مختلف استان سیستان و بلوچستان است.

 

وی افزود: چند سالی است که موضوع انتقال آب دریای عمان از طریق استان سیستان و بلوچستان به استان‌های شرقی کشور مطرح است که امیدواریم با توجه به اولویت این موضوع هرچه سریع‌تر اقدامات لازم در این خصوص عملیاتی شود.

 

نماینده مردم خاش، میر جاوه، تفتان و بخش‌های نصرت آباد و کورین در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم سیستان و بلوچستان به دلیل خشکسالی‌های چند سال اخیر هم در زمینه آب شرب و هم در حوزه کشاورزی با کمبود آب مواجه هستند.

 

وی با تاکید بر لزوم ایجاد منابع آبی پایدار برای سیستان و بلوچستان ادامه داد: اگر نگاه ما به مرز و مرزنشینان باشد بدون شک اجرای چنین طرح‌هایی به نفع استان و کشور است و قطعاً شرایط پایدارتری را در این مناطق شاهد خواهیم بود.

 

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha