خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 8974
۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۱۴:۰۸
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان:

اختتامیه ششمین سالانه و کارگاه ملی رضوی مجازی برگزار می‌شود

اختتامیه ششمین سالانه و کارگاه ملی رضوی مجازی برگزار می‌شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: اختتامیه مجازی و نمایشگاه ششمین سالانه و کارگاه ملی رضوی به صورت مجازی ۲۰اسفند در این استان برگزار خواهد شد.

به گزارش اس.بی پرس، حسین مسگرانی با اشاره به اهداف ششمین سالانه و کارگاه ملی گرافیک رضوی اظهارداشت: اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی،گسترش فعالیت‌های فرهنگی و هنری مرتبط با سیره اهل بیت و گرامیداشت تولیدکنندگان پدیدآورندگان آثار حوزه فرهنگ رضوی و کمک به انتشار گسترده‌تر این آثار معنوی از مهمترین این اهداف است.

 

وی با بیان اینکه نحوه برگزاری جشنواره به صورت ۲ مرحله‌ای خواهد بود افزود: ابتدا متقاضیان شرکت در جشنواره نمونه آثار خود را در قالب پوستر به دبیرخانه جشنواره ارسال می‌کنند و پس از بررسی و گزینش هنرمندان با آن‌ها تماس حاصل خواهد شد تا در کارگاه آنلاین جشنواره به خلق آثار و رقابت بپردازند.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان با اشاره به محورهای فراخوان ششمین سالانه و کارگاه ملی گرافیک رضوی تصریح کرد: کرامات رضوی و کرامات انسانی امام رضا(ع)، وحدت و اخوت اسلامی، زیارت بارگاه رضوی و بقاع متبرکه، مناظرات امام رضا(ع)، گفت‌وگو ادیان و مذاهب و زندگی و سیره رضوی از مهمترین این محورهاست.

 

وی با اشاره به شیوه و ملاک بررسی آثار ارسالی خاطرنشان کرد: با توجه به آثار ارسالی موارد خلاقیت، ایده، شیوه اجرا و درک در این آثار بررسی و پس از این بررسی اولیه آثار با توجه به سطح کار هنرمندان تعداد ۳۰ هنرمند به کارگاه را خواهند یافت.

 

مسگرانی با اشاره به اینکه بعد از بررسی اولیه آثار پنج هنرمند به عنوان ذخیره خواهند بود تا در صورت انصراف هنرمندی جایگزین شود تصریح کرد: هنرمندان در سه گروه ۱۰ نفره  و هر گروه با یکی از اساتید در فضا مجازی به دنبال تبادل ایده و شیوه اجرا خواهند پرداخت.

 

وی با بیان اینکه به تمامی هنرمندانی که آثارشان به مرحله نهایی راه یافته گواهی شرکت تعلق خواهد گرفت خاطرنشان کرد: گزیده آثار جشنواره در قالب مجموعه چاپ و منتشر خواهد شد که بدیهی است دبیرخانه در انتخاب و چاپ آثار مختار بوده و همچنین به شرکت‌کنندگانی که آثارشان به مرحله نمایشگاه راه یابد گواهی شرکت در نمایشگاه اهدا خواهد شد.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه نمایشگاه آثار برگزیده به صورت مجازی خواهد بود تاکید کرد: در صورت بهبود شرایط ویروس کرونا از برگزیدگان دعوت به عمل می‌آید.

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha

داغ های مجازی

همچنان یکی از بیشترین حقوق‌های تاریخ فوتبال را دریافت

میزان دارایی کریس رونالدو لو رفت

مراقب تبلیغات دروغین مجرمان سایبری باشید

هشدار پلیس به نصب برنامه از گوگل

به اتهام قتل پدرخوانده‌اش

حمید صفت تسلیم رأی دادگاه شد