خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 8995
۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۴:۳۷
رئیس کمیته تعیین وضعیت:

پرسپولیس بخشی از دیون را پرداخت کرد/ پنجره استقلال بسته است

پرسپولیس بخشی از دیون را پرداخت کرد/ پنجره استقلال بسته است
رئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال با بیان اینکه باز و بسته شدن پنجره نقل و انتقالات یک باشگاه در ۲۴ ساعت ناپسند است، توضیحاتی درباره رفع محرومیت پرسپولیس از نقل و انتقالات ارائه کرد.

به گزارش اس.بی پرس، جمشید نورشرق درباره بسته و باز شدن پنجره نقل و انتقالات باشگاه پرسپولیس در عرض ۲۴ ساعت گفت: این کار بسیار ناپسندی است که پنجره‌های باشگاهی یکشنبه بسته و دوشنبه باز شود و برای ۳۰ میلیارد بدهی این‌طور تصمیم گیری شود. این کار ناپسندی است که نسبت به یک تیم فقط این تصمیم گرفته شود و بین تیم‌ها تبعیض قائل شوند.

 

وی افزود: هر سه مقدمه‌ای که عرض کردم غلط است و بر اساس اطلاعات نادرست. نه فقط برای پرسپولیس این اتفاق افتاده، نه بدهی آنها ۳۰ میلیارد بوده و نه این اتفاق در دو روز گذشته بوده است. مشکلی که اجتناب ناپذیر هم هست این است که بخشی از مشکلات یک باشگاه به شدت رسانه‌ای می‌شود و بخشی از چشم‌ها پنهان می‌ماند. بستن پنجره نقل و انتقالات به یک ماه پیش بر می‌گردد. یک ماه پیش به سازمان لیگ اعلام کردیم باشگاه‌هایی که بدهکار هستند، پنجره نقل و انتقالاتشان بسته خواهد بود. این موضوع رسانه‌ای نشد و صلاح هم نیست رسانه‌ای شود.

 

رئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال درباره مصاحبه پیروانی بعد از بازی پرسپولیس با صنعت نفت و انتقاد از محرومیت پرسپولیس خاطرنشان کرد: مگر شان فدراسیون فوتبال ایران این است که به یک سمت یا یک شخص توجه کند؟ شان فدراسیون سیاست گذاری است و این را در عمل نشان داده است. شاید در کار رسانه‌ای ضعیف بودیم و دائم گزارش ندادیم. آیا در این مدت اسمی از باشگاه نساجی مازندران آورده شده است؟ خیر.

 

نورشرق افزود: دو هفته پیش باشگاه نساجی هم محروم شد ولی مدیران این باشگاه برای دیون خود تعیین تکلیف کردند و پنجره باشگاه باز شد. عین کاری که پرسپولیس انجام داد. باشگاه تراکتور هم اتفاق مشابهی داشت. عین این رفتار با ماشین سازی شد. چه کنیم که استقلال و پرسپولیس و سایر باشگاه‌ها موج رسانه‌ای دارند. از پیروانی به عنوان یک پیشکسوت و سایر پیشکسوتان انتظار می‌رود اصولی راجع به یک موضوع فکر کنند.

 

وی درباره رویه باز شدن پنجره یک باشگاه محروم تاکید کرد: قبل از آنکه ما به کمیته تعیین وضعیت بیاییم این رویه بود که در هر فصل بین ۲۰ تا ۲۵ درصد از مجموع بدهی‌ها پرداخت و پنجره باشگاه باز می‌شد. این روش زیبنده فوتبال ما نبود و انبوهی از بدهی‌ها از فصلی به فصل دیگر منتقل می‌شد. تلاش ما این بود که این حجم را کاهش بدهیم که در مواردی هم موفق بودیم. در بعضی موارد هم بنا به دلایلی کارها کُند پیش رفته است مثلاً تغییر مدام مالکیت باشگاه‌ها.

 

رئیس کمیته تعیین وضعیت ادامه داد: روش ما این بوده که دیون تسویه و تعیین تکلیف شوند. یعنی باشگاه رضایت بازیکن و مربی را بگیرد. ما به مناسبات فی ما بین باشگاه و بازیکن کاری نداریم. باشگاه باید یک دوره زمانی را برای پرداخت دیون تعیین کند و بخشی از تعهدات هم پرداخت شود. در جلسه‌ای که دیروز با عزیزی خادم و مدیران باشگاه داشتیم همین بحث بود. باشگاه پرسپولیس بخشی از تعهدات را تسویه کرد. کمیته تعیین وضعیت هم متن تعهدنامه‌ای را تنظیم کرد و به امضای مدیران باشگاه پرسپولیس رسید. آنها تعهد تضامنی نسبت به تسویه دیون ظرف مدت کوتاهی دادند. به این دلیل پنجره‌ای که از مدتها پیش بسته شده بود، باز شد.

 

نورشرق درباره وضعیت باشگاه استقلال تصریح کرد: پنجره داخلی استقلال بسته است ولی مراجعه‌ای به ما نداشته‌اند. امیدوارم توضیحات من موضوع را روشن کرده باشد.

 

رئیس کمیته تعیین وضعیت که با رادیو ورزش گفتگو می‌کرد، درباره اینکه بعضی از بازیکنان مثل مهرداد کفشگری و رضا نورمحمدی عنوان کرده‌اند از پرسپولیس شکایتی نداشته‌اند اما نامشان در لیست شاکیان باشگاه وجود دارد، گفت: آنها می‌توانند به فدراسیون بیایند و شکایتشان را ببینند. مگر می‌شود بدون شکایت برای کسی حکم صادر کنیم؟ فکر می‌کنم این اظهارنظر آنها به هواداران مربوط باشد (برای فرار از فشار هواداران). ما به این موضوع ورود نمی‌کنیم. شکایتشان موجود است و پرونده بیانگر رسیدگی به شکایتشان هم وجود دارد.

 

 

انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha