خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 9004
۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۰۹:۴۵
معاون اجتماعی فرماندهی مرزبانی ناجا؛

توضیح معاون فرمانده مرزبانی درخصوص ضرب و شتم سرباز مرزبانی

توضیح معاون فرمانده مرزبانی درخصوص ضرب و شتم سرباز مرزبانی
معاون اجتماعی فرماندهی مرزبانی ناجا درپی انتشار فیلمی در فضای مجازی مبنی بر ضرب و شتم سرباز مرزبانی، برای تنویر افکار عمومی نکاتی مطرح کرد.

به گزارش اس.بی پرس، سرهنگ ابوالقاسم خاتمی معاون اجتماعی فرماندهی مرزبانی ناجا در پی انتشار فیلمی در فضای مجازی مبنی بر ایراد ضرب و شتم سرباز مرزبانی توسط مافوقش، گفت :خبر ضرب و شتم سرباز وظیفه مرزبانی کذب بوده و این تصویر سازی منفی دشمنان معاند علیه نیروهای مسلح کشور است که در دستور کار دشمنان قرار دارد.

 

وی افزود: سرباز وظیفه مرزبانی که برای خدمت به حوزه مرزی زابل انتقال داده شده، حین انجام وظیفه به دلیل تاریکی شب و عدم آشنایی به نقاط صفر مرزی، از مرز کشورمان عبور کرده و در آن سوی مرز در ید مرزبانان کشور افغانستان قرار می گیرد که سریعا مراتب اعتراض توسط مرزبانی جمهوری اسلامی ایران به همتای  افغانستانی اعلام و در ادامه سرباز وظیفه به کشور ایران بازگردانده می شود.

 

سرهنگی خاتمی ادامه داد: ضمن ارائه آموزش های لازم به مرزبانان ایران مینی بر  توجه بیشتری در ترددهای مرزی  و جلوگیری از تکرار موارد مشابه، به سرباز وظیفه یاد شده که هم اکنون در مرزبانی ناجا در حال خدمت است ، نیز تذکرات لازم داده شده است.

 

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران از مرزبانان افغانستان هم انتظار نداشتند که فضایی ایجاد کنند تا سرباز وظیفه برای خوشایند آنها و یا ترس از سوء برداشت مرزبانان افغانستان نسبت به خودش، مبادرت به بیان الفاظ غیر واقعی کند.

 

سرهنگ خاتمی ادامه داد: در مرزهای مشترک ایران با کشور های همسایه، گاها به دلیل توپوگرافی منطقه و عدم آشنایی به مناطق مرزی، برخی از مرزبانان کشورهای همسایه نیز سهوا وارد خاک کشورمان شده که برابر مقررات و با رعایت نکات مرزی، به کشور خود باز گردانده می شوند.

 

معاون اجتماعی فرماندهی مرزبانی تاکید کرد: تعاملات مرزی و دیپلماتیک کشور ایران و افغانستان از سالیان متمادی وجود داشته و نمونه آن انفجارهای اخیر در مرزهای مشترک در خاک افغانستان در استان های خراسان رضوی و خراسان جنوبی است که شاهد امداد رسانی جمهوری اسلامی ایران به پایانه مرزهای کشور افغانستان بودیم.

 

 

انتهای پیام/

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha